Jeśli dotarłeś na tą stronę, z pewnością szukasz informacji na temat możliwości jakie dają sprawdzone terapie alternatywne. Nie dziwię się, bo w dzisiejszych czasach liczba chorób jest tak ogromna, że ciężko znaleźć osobę, która byłaby całkowicie zdrowa. Czy zastanawiałeś się kiedyś jak to się dzieje, że medycyna idzie do przodu, nowe apteki wyrastają jak grzyby po deszczu, ilość leków jest większa niż kiedykolwiek wcześniej, a mimo to coraz więcej ludzi choruje? Jak to się dzieje, że czasami nawet medycyna XXI wieku jest bezsilna wobec chorób przewlekłych, uzależnień czy chociażby alergii? Nic dziwnego, że coraz większa liczba ludzi szuka terapii alternatywnych, aby odzyskać zdrowie i wspaniały wizerunek.

 

Baner z napisem typu mysli życiowe na tle rosnących na polu zbóż

 

Umysł narzędziem zmiany

Tym czasem zostaliśmy wyposażeni w niesamowite narzędzie: maszynę, która może pomóc nam pokonać wiele problemów zdrowotnych w domowym zaciszu. Mówiąc maszynę mam na myśli umysł. Wielokrotnie udowodniono korzystne działanie pozytywnych myśli na stan zdrowia pacjentów chociażby na przykładzie placebo. Znanym autorytetem w dziedzinie wpływu myśli na zdrowie jest również Masaru Emoto, który fotografował skrystalizowaną wodę poddaną działaniu pozytywnych lub negatywnych słów. Miłe słowa pełne miłości sprawiały, że woda krystalizowała się w sposób harmonijny, doskonały i piękny. Słowa negatywne wpływały odwrotnie. W jaki sposób możemy zatem wspomóc każdą terapię i powrócić do fizycznej harmonii? Zdając się na potęgę swojego umysłu. Jak jednak przekonać umysł, żeby robił to co od niego wymagamy? Aby rozpocząć projektowanie naszego zdrowia, musimy najpierw zrozumieć w jaki sposób działa umysł.

 

Podświadomość kluczem do zdrowia

Po pierwsze musimy zrozumieć, że umysł to nie tylko sam mózg. Umysł jest pojęciem szerszym, składającym się ze świadomości, podświadomości i nadświadomości. Ta pierwsza odpowiada za rozumienie, kojarzenie faktów, pamięć krótkotrwałą. Świadomość rozumie nasze słowa, widzi to co my i słyszy to co my, dlatego wpływanie na nią jest oczywiste i proste. Podświadomość natomiast jest zbiorem informacji nieuświadomionych, które jednak mają największy wpływ na nasze zdrowie i działanie całego organizmu. To właśnie podświadomość zapamiętuje w dzieciństwie wszystkie informacje potrzebne nam do przeżycia i tworzy z nich schemat, który sprawia, że nie musimy codziennie od nowa uczyć się na przykład otwierania drzwi. Przekazywanie informacji podświadomości to jednak inna sprawa. Tu nie wystarczą słowa, ani myśli. Podświadomość rozumie tylko obrazy i emocje, dlatego aby w pełni wykorzystać potęgę umysłu do zdrowienia, musimy zaprząc do działania zarówno świadomą jak i podświadomą część umysłu.

 

Projektowanie logo i wizerunku

Podświadomość mówi obrazami, zatem aby przekazać jej jak najlepsze obrazy, musimy zadbać o nasz wizerunek wewnętrzny. I nie mówię tu tylko o wizerunku osobistym, ale również o wizerunku firmy. Zdrowie bowiem objawia się na każdym polu naszego życia, zarówno w ciele fizycznym jak i w pracy, w biznesie, a także w relacjach z ludźmi. Na początek warto zadbać o zdrowy, pewny obraz siebie, a dopiero potem o wizerunek firmy i projektowanie loga. Jak możemy to zrobić? Można zacząć od wyobrażenia sobie siebie jako człowieka całkowicie zdrowego, pięknego i promieniującego wewnętrznym szczęściem. Możemy zacząć ubierać się jak zdrowy, pewny siebie człowiek, ponieważ to jak nas widzą również wspiera nasz wewnętrzny obraz siebie. Jeśli chorujesz, przyjrzyj się jak wyglądasz w oczach innych, jak ciebie postrzegają i spróbuj to zmienić na lepsze. Sprawdź jak wiedzie ci się w pracy lub firmie. Wizerunek firmy jest bowiem bardzo istotnym elementem postrzegania ciebie przez otoczenie. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas zdecydować się na projektowanie logo lub zmianę wizerunku, jak to robi na przykład firma Wizualion.pl, którą można zleźć tutaj: www.wizualion.pl/projektowanie-logo Jest to firma specjalizująca się w projektowaniu logo dla firm, istniejąca na rynku od 7 lat, pracująca zdalnie dla klientów z całej Polski. Polecam, bo wiem, że tak jak ty możesz zadbać o swój wewnętrzny obraz siebie, tak ta firma doskonale zadba o wizerunek twojej firmy.

 

Zdjęcie ukazujące dwie kobiety, jedna na pierwszym planie ma założone na oczach wielkie okularny niczym z filmy fanstastycznego przenoszącego do innego świata. Druga kobieta stoi w oddali na pomoście nad jeziorem odwrócona do nas tyłem i ręce ma szeroko rozłozone jakby witała słońce. Na głowie ma kapelusz.

 

Kreatywna wizualizacja zdrowia

Istnieją różne sposoby korzystania z potęgi umysłu. Jednym z nich jest wizualizacja pozwalająca na zmianę swojego wizerunku wewnętrznego. Polega ona na tym, że wyobrażamy sobie scenę z przyszłości – pożądany stan zdrowia, uzdrowienie danego organu, czy chociażby dobre samopoczucie. Jeśli problemem jest stan zapalny, możemy wyobrazić sobie ochładzanie danego miejsca przykładając w wyobraźni kostki lodu. Nie jest to typowe czary-mary, nie chodzi nawet o to, aby organ w stanie zapalnym nagle sam ozdrowiał. Wyobrażając sobie kostki lodu przy danym organie, przekazujemy podświadomości jasny obraz pożądanego stanu. Projektujemy wizerunek własnego zdrowia! Umysł wówczas zaczyna rozumieć nasze wskazówki i zaczyna tak zarządzać funkcjami organizmu, aby przywrócić ciału równowagę.


Umysł daje nam w zasadzie nieskończone możliwości kreowania naszego zdrowia i może być doskonałym wsparciem dla każdej terapii niekonwencjonalnej, np. homeopatii czy zabiegów biorezonansem.