Połączenie leczenia naturalnego z pracą z umysłem pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty w leczeniu chorób przewlekłych niż samo podawanie leków bez intencji chorego! Dlaczego tak się dzieje? Poczytaj.

 

Stawianie celów i pozytywne myślenie

Kiedy ludzie przychodzą do mojego gabinetu, mało kto z nich potrafi mi jasno odpowiedzieć, jakie ma życzenia odnośnie zdrowia. Są one albo niesprecyzowane albo źle wyrażone. Przykładem może być odpowiedź brzmiąca "Nie chcę być chory". Za chwilę wyjaśnię, dlaczego ta odpowiedź jest błędna i jak powinno wyglądać skuteczne formułowanie celów czy pragnień, ale teraz proszę Cię, abyś sam zastanowił sie, jaki Ty masz swój cel i pragnienie dotyczące zdrowia. Zobaczysz za chwilę, czy to, czego pragniesz jest ułożone poprawnie i - czy z związku z tym - ma szansę na spełnienie.

 

Symboliczne czarne kamienie, ułożone jeden na drugi, od największego do najmniejszego. Obok nic fioletowy kwiatuszek. Jest to symbol terapii naturalnych


Wróćmy do odpowiedzi "nie chcę być chory". Wiedz, że nasza podświadomość myśli obrazami, nie rozumie sensu zdania, nie zauważa słowa "nie". Dla niej liczy sie tylko hasło "chory" i do tego dąży! Prosty przykład, jaki jest podawany w wielu książkach i wykładach z pracy z umysłem:

Nie myśl o małym czerwonym baloniku z białą wstążeczka. O małym czerwonym baloniku z białą wstążeczka... Nie myśl o nim. O tym czerwonym baloniku.

I o czym pomyślałeś? Prawdopodobnie właśnie o... tym baloniku!

I tak pracuje właśnie nasz umysł: myśli obrazami i hasłami. Dlatego należy jasno określić to czego chcemy, stworzyć tego obraz, i nie stosować zaprzeczeń. Czyli na pytanie, czego pragniesz odnośnie zdrowia, odpowiedź powinna brzmieć "chcę być zdrowy", "chcę, aby moje plecy były zdrowe", "chcę, aby moja skóra była zdrowa i ładna" (pamiętaj, nie mów - chcę, aby na skórze nie było czerwonych krost - bo znów stworzysz negatywny obraz! Twórz to, co ma być). Niektórzy zalecają, aby cele stawiać w czasie teraźniejszym! Czyli pragnienie wyzdrowienia brzmiało by "Jestem zdrowy". Też ma to swoje uzasadnienie. Ja stosuję obie formy. Wybierz tą, która Ci bardziej odpowiada i która Ci się sprawdzi.

 

Jaką formę powinno mieć nasze postawienie celu?

Robiono kiedyś doświadczenie w trzech grupach studentów, w trakcie którego jedna grupa miała napisać sobie cel na kartce, druga powiedzieć go na głos, a trzecia w ogóle nie określała celu. Po odpowiednim czasie okazało sie, że największy sukces odnieśli studenci z grupy pierwszej, ci z grupy drugiej spełnili swój cel w 40 procentach a tym ostatnim niestety nie powiodło sie w życiu. Trzeba mieć bowiem jakiś cel, aby nasze życie nie przypominało jadącego samochodu bez kierowcy. Cele piszmy zatem własnoręcznie na kartce i miejmy ją gdzieś przy sobie.
 

 

Jak często pisać cele?

Są różne zalecenia co do tego zagadnienia Mi najbardziej sprawdza sie okres miesiąca. Wyraźnie określamy, że w tym miesiącu chcemy osiągnąć to i to. W następnym miesiącu pójdziemy o krok dalej. Wyrażanie pragnień na dłuższy czas tez ma swoje uzasadnienie ale korzystałem z różnych form i ta jest wg mnie najlepsza.
Określaj cele stopniowo.

 

Nie wszystko naraz

Nie staraj sie na początku osiągnąć niestworzonych rzeczy, bo umysł zablokuje cie podświadomie. Staraj sie określać cele jedynie trochę większe niż mógłbyś to naprawdę osiągnąć, np. jeśli chorujesz na alergie pokarmową i po wszystkim masz reakcje to nie stawiaj sobie za cel, że za miesiąc będziesz jadł wszystko, zwłaszcza jeśli chorujesz od wielu lat. Napisz, że twoja dolegliwość zmniejszy sie w tym miesiącu o 20-30 procent. W następnym zrób 50 procent. itd. Ogólnie proponuję, aby w procesie walki z przewlekłą chorobą dać sobie minimum te 3 miesiące.

 


Czy same stawianie celu i pozytywne myślenie wystarczy, by wyzdrowieć?

Chciałbym, aby tak było, ale niestety tak nie jest:) Określenie celu jest połową sukcesu. Drugim elementem jest działanie! Bez działania nie będzie efektów. To tak jak w znanym dowcipie o człowieku, który modlił sie od wielu lat do Boga, by ten sprawił, że wygra w totolotka. W końcu Bóg przemówił: "kup los!" Prosty, żartobliwy ale wymowny przykład. Jeśli skupimy się tylko na pozytywnym myśleniu a nie będziemy działać, to nic z tego nie będzie. Czasami spotka sie poradniki spod znaku "prawo przyciągania", gdzie zalecają jedynie mylenie o czymś a to samo do nas przychodzi - czytając to lub słysząc takie rzeczy załamuję ręce... Spotkałem wielu takich biednych i naiwnych ludzi, którzy po dłuższym lub krótszym okresie fascynacji prawem przyciągania całkowicie zrazili się do siły własnych myśli z powodu braku jakichkolwiek rezultatów. Nic w tym dziwnego. Samo myślenie nic nie da! Trzeba to połączyć z działaniem. Już starożytni mędrcy chińscy mówili, że aby osiągnąć sukces potrzebne jest pozytywne myślenie i odpowiednie działanie. Obie te rzeczy! Zastosowane razem.

 


Czy wystarczy stosować terapie bez ukierunkowania umysłu na wyzdrowienie?

To zależy od osoby i jej choroby. Oczywistym jest, że jeśli jest to małe dziecko lub jakaś chwilowa niedyspozycja typu przeziębienie to wystarczy jednie dobry lek homeopatyczny czy zioła a problem szybko mija. Gorzej, jeśli jest to sprawa przewlekła i dana osoba zwiedziła juz wiele gabinetów lekarskich i niestety nie poczuła większej poprawy. Wtedy terapia wymaga dodatkowego zastosowania własnej pracy z umysłem i określenia sobie celu. Do mojego gabinetu z reguły zgłaszają się właśnie tacy ludzie, z długoletnimi problemami, i na ich przykładzie mogę powiedzieć, że jeśli stosują oba działania- czyli moje terapie i własną pracę z umysłem np. w postaci określania celów lub nawet bardziej zaawansowanych technik typu silva czy medytacje - zdrowieją w znacznie szybszym czasie niż ci, którzy zdają sie jedynie na "zewnętrzną" terapię w postaci bezwiednego połykania leków i picia ziółek.


Badania pokazały nawet, że ludzie, którzy nie wierzą w wyzdrowienie i uważają, że mimo stosowania terapii i tak będą chorzy - terapia przynosi bardzo marne rezultaty. Umysł może być zarówno wielką pomocą jak i dużą przeszkodą! Trzeba otworzyć sie na fakt, że jest możliwość osiągnąć zdrowie. Wiem, że nieraz takie myślenie jest trudne, zwłaszcza jak przez wiele lat leczyło się różnymi sposobami i nic to nie pomogło. Traci sie wówczas nadzieję na wyzdrowienie i zaufanie do wszelkich terapii. Ale wierzcie mi - można to zmienić! Widziałem to nieraz w swoim gabinecie. Ludzie wychodzili z trudnych chorób ku zdziwieniu swojemu jak i innych (czasem nawet mojemu). Tak więc można to osiągnąć - pozytywnym myśleniem i ciężką praca można osiągnąć wszystko.

 

Chętnie Ci pomogę w odzyskaniu zdrowia. Stosuję różne formy medycyny naturalnej i techniki pracy z umsyłem.
Zapraszam Łukasz Dobrzyński, dypl. homeopata, irydolog.

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.