W naszym gabinecie zajmujemy się terapiami chorób przewlekłych, zwłaszcza takich, które ciężko poddają się leczeniu chemicznemu. Oferujemy całą gamę metod alternatywnych, dostosowując je do danej osoby i problemu, z jakim się zgłosiła. Korzystamy zarówno z tradycyjnych metod, takich jak ziołolecznictwo, jak i nowoczesnych terapii z zastosowaniem technologii biorezonansu. 

 

W chorobach przewlekłych bardzo ważne jest oczyszczenie organizmu z toksyn, metali ciężkich, zlikwidowanie pasożytów, grzybów i bakterii, dożywienie organizmu minerałami i witaminami (wiele osób ma duże niedobory!). Konieczna jest również zmiana odżywiania i wybór  - w miarę możliwości - ekologicznych produktów, bowiem to, co jemy, jest podstawą naszego zdrowia! To jest działanie holistyczne - i takie działanie podejmujemy w stosunku do kazdej osoby, jakie się do nas zgłasza.

Na pierwszej wizycie wykonujemy pełną diagnostykę organizmu i określamy, czym organizm jest obciązony i w jakim stanie są narządy wewnętrzne. Sprawdzamy toksyny, metale ciężkie, alergie, pasożyty, grzyby, boreliozę, niedobory witaminowo-mineralne i wiele innych czynników, które mogą wpływać na chorobę. Na podstawie wyniku określamy możliwości terapeutyczne. Korzystamy z różnych metod naturalnych i alternatywnych, takich jak ziołolecznictwo, biorezonans, izopatia, nozodologia, elektroakupunktura, homeopatia, terapia kwiatowa dra Bacha, suplementacja i prawidłowe odżywianie. Dobieramy je indywidualnie do każdej osoby. U niektórych wystarczy lekka zmiana diety i preparat ziołowy a u innych konieczna jest radykalna dieta, kompleksowa kuracja ziołowa i zabiegi na biorezonansie (jak np. przy boreliozie). Wszystko zależy od tego, co się dzieje i w jakim stanie jest organizm. 

 MORA


Terapia biorezonansem MORA

Jest to terapia falami elektromagnetycznymi. Służy do odczulania alergii, usuwania pasożytów, niszczenia bakterii borelii, wzmacniania i regeneracji poszczególnych narządów wewnętrznych, tonizacji układu nerwowego a także do niwelowania stanów zapalnych i bóli stawowo- mięśniowych. Ilość zabiegów jest różna, zależy od osoby i jej problemu, ale z reguły wykonuje się 6-10 zabiegów, raz-dwa razy w tygodniu. W trudniejszych przypadkach ilość tych zabiegów może być większa, jak np. przy przewlekłej boreliozie.

 

 

Zioła

Ziołolecznictwo

Tradycyjne i sprawdzone metody ziołolecznictwa okazują się niezastąpione nawet dziś. Odpowiednio dobrane preparaty pomagają przy alergiach, oczyszczaniu z pasożytów, oczyszczaniu z toksyn, niszczeniu krętów borelii (tu proponujemy łączyć zabiegi biorezonansowe z ziołami, aby dało to efekt synergii i wzmocniło siłę działania!), chorobach układu pokarmowego, chorobach układu oddechowego oraz innych chorobach przewlekłych. Ważne jest aby umiejętnie dobrać zioła, ponieważ jednej osobie pomoże coś, co na druga nie zadziała. Korzystamy ze sprawdzonych firm, ale nie sprzedajemy u siebie żadnych preparatów. Można je kupić w aptekach zielarskich. Polecane przez nas preparaty warto brać dwa-trzy miesiące. Poprawa z reguły następuje już w pierwszym miesiącu.

 

 

Homeopatia i izopatia

Nie narzucamy się z podawaniem leków homeopatycznych, ponieważ nie każdy chce się leczyć homeopatycznie, ale w razie potrzeby jesteśmy w tej dziedzinie specjalistami. Stosujemy zarówno homeopatię kliniczną (francuską) jak i klasyczną, stosowaną w Niemczech i Anglii. Obie metody są bardzo skuteczne, o czym przekonały sie osoby, które korzystają u nas z leczenia homeopatycznego. Dodajmy tylko, że zagranicą homeopatia jest uznaną i szanowaną metodą alternatywną a w Niemczech jest otwarcie stosowana przez lekarzy i refundowana przez ich fundusz zdrowia. W Anglii z kolei rodzina królewska jest pod opieką lekarza homeopaty. W razie potrzeby i chęci leczenia homeopatią służymy także pomocą w tym zakresie.

Elektroakupunktura metodą Volla

W klasycznej akupunkturze do stymulowania punktów akupunkturowych służą igły. W elektroakupunkturze metodą Volla używa sie specjalnych elektrod, które delikatnym prądem pobudzają te punkty. Metoda doskonale nadaje się do wspomaga leczenia takich przypadków, jak bóle głowy, alergie, nerwica, mięśniaki macicy, astma, kaszel czy niedokwaśność żołądka. Ilość zabiegów to podobnie jak w przypadku biorezonansu 6-10, raz-dwa razy w tygodniu.

 

 

Soki

 

Prawidłowe odżywianie

Odpowiednie odżywanie jest bardzo ważnym elementem kuracji oraz późniejszej profilaktyki zdrowia. Określimy alergie pokarmowe, wskażemy, czego unikać, jakie są zamienniki szkodliwych produktów i powiemy, co można jeść. W przygotowaniu mamy książkę, gdzie opiszemy także ciekawe przepisy na śniadania obiady i kolacje. Ukaże się już niedługo. Póki co - polecimy ksiązki i strony internetowe, gdzie można znaleźć pomysły na przepisy. Podamy także adresy sklepów ze zdrową żywnością oraz namiary do prywatnych wytwórców wędlin. 

 


Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach najlepsze efekty daje połączenie kilku metod terapeutycznych, ponieważ obciążeń organizmu jest tak wiele, że monoterapia  może nie objąć ich wszystkich swoim działaniem. Dlatego trzeba uderzyć w problem z każdej możliwej strony, łącząc tradycyjne ziołolecznictwo, z suplementacją, terapiami na biorezonansie, nie zapominając o prawidłowym odżywianiu (zwłaszcza jeśli ktoś ma alergie pokarmową!). Takie kompleksowe podejście przynosi bardzo dobre rezultaty. 

 

Od 2010 roku z sukcesem pomagamy w takich problemach jak:

 • alergie pokarmowe i wziewne
 • zakażenia pasożytami i grzybem candida albicans
 • zmiany skórne, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wysypka
 • zespół jelita drażliwego, zaparcia, biegunki, bóle brzucha
 • choroby układu pokarmowego
 • zaburzenia emocjonalne, depresja, nadmierna nerwowość
 • borelioza
 • bóle stawowe i mięśniowe
 • astma oskrzelowa
 • przewlekłe zmęczenie, brak sił
 • brak odporności, częste przeziębianie się
 • zapalenie zatok, przewlekły katar
 • choroby układu oddechowego
 • przewlekłe bóle gardła, przewlekły kaszel
 • kamica nerkowa, dna moczanowa
 • miażdżyca, podwyższony cholesterol, stłuszczenie wątroby
 • a także w innych dolegliwościach przewlekłych trudno poddających się leczeniu

 

 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy wykłady Jerzego Zięby w Niezależnej Telewizji i na You Tube oraz książki z serii "Ukryte Terapie".  Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.