Kobieta ma trądzikTrądzik – schorzenie, które polega na nadmiernym wydzielaniu łoju. Charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych grudkowo-krostkowych, zmian skórnych ropnych oraz zaskórników. Najczęściej lokalizują się one na czole, nosie, fałdach nosowo-policzkowych, okolicach głowy za uszami, okolicach mostka, plecy. Trądzik dotyczy nie tylko młodzieży w okresie dojrzewania ale także dzieci i osób dorosłych!

 

 

Trądzik przyczyny

Powszechnie wiadomo, że trądzik wynika z zaburzeń hormonalnych i nękają młodzież w okresie dojrzewania. Taki trądzik po samoistnym uregulowaniu hormonów mija. Trądzik ma jednak także inne przyczyny takie jak:

  • Czynniki środowiskowe, do których zalicza się kosmetyki w tym pudry, zamykające ujścia gruczołów łojowych i potowych; substancje drażniące takie jak chlor czy oleje; leki chemiczne np. sterydowe; środki do pielęgnacji skóry u niemowląt.
  • Zakażenia bakteryjne skóry
  • Zakażenia pasożytami – pasożyty żyjące wewnątrz organizmu wydzielają swoje wydzieliny, które zatruwają organizm i powodują różne dolegliwości w tym zmiany skórne i trądzik! Często spotykaliśmy osoby dorosłe, którym trądzik „nie przeszedł” i okazywało się, że są zakażeni pasożytami. Po odrobaczaniu problem zniknął.
  • Nietolerancja mleka – mleko jest z natury wychładzające i śluzo twórcze. Dodatkowo pasteryzacja utrudnia jego wchłaniane przez zniszczenie struktury związków. Nadmierne spożywanie takiego mleka jak i produktów pochodnych typu klify, jogurty, powoduje występowanie trądziku. U kobiet, które często jedzą jogurty , zmiany skórne obserwuje się w okolicy mostka lub na ramionach w okolicach mięśnia tricepsu.

 

Trądzik, badania

Chcąc określić przyczynę uciążliwego trądziku polecamy Test Volla, wykonywany aparatem biorezonansowym MORA. Wskaże on wszystkie potencjalnie szkodliwe czynniki, jakie mogą leżeć u podstaw trądziku – czyli pasożyty, nietolerancja mleka, wpływ toksyn, wpływ kosmetyków, oddziaływanie leków chemicznych itd. Dodatkowo warto wykonać mikroskopową obserwację krwi, aby zobaczyć wyraźniej zmiany wskazujące na stan odżywienia krwinek.
 

 

Trądzik terapie naturalne

W zależności od przyczyn trądziku stosujemy odpowiednie terapie. Nasze terapie mają następujące działanie:

  • likwidują stany zapalne skórny i zmiany trądzikowe
  • regulują gospodarkę hormonalną
  • oczyszczają organizm z toksyn, pasożytów i grzybów
  • wzmacniają układy i narządy odpowiedzialne za stan skóry
  • wygaszają reakcje alergiczne
  • poprawiają metabolizm kazeiny i glutenu

 

Zapraszamy.

 

Promocja ważna do 31 sierpnia  2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.