Trądzik – schorzenie, które polega na nadmiernym wydzielaniu łoju. Charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych grudkowo-krostkowych, zmian skórnych ropnych oraz zaskórników. Zmiany najczęściej lokalizują się na czole, nosie, fałdach nosowo-policzkowych, okolicach głowy za uszami, okolicach mostka i na plecach. Trądzik dotyczy nie tylko młodzieży w okresie dojrzewania ale także osób dorosłych!

 Kobieta z trądzikiem

 

Trądzik. Diagnostyka przyczyny

Powszechnie wiadomo, że trądzik wynika z zaburzeń hormonalnych i nęka młodzież w okresie dojrzewania. Taki trądzik po samoistnym uregulowaniu hormonów z reguły mija. Jeśli trądzik jednak nie mija lub pojawia się u osób po okresie dojrzewania to należy znaleźć jego przyczynę. Potencjalne przyczyny mogą być następujące: 

Czynniki środowiskowe - zalicza się do nich kosmetyki w tym pudry, zamykające ujścia gruczołów łojowych i potowych; substancje drażniące takie jak chlor czy oleje; leki chemiczne np. sterydowe; środki do pielęgnacji skóry u niemowląt.

Zakażenia bakteryjne skóry

Zakażenia pasożytami – pasożyty żyjące wewnątrz organizmu wydzielają swoje wydzieliny, które zatruwają organizm i powodują różne dolegliwości w tym zmiany skórne i trądzik! Często spotykaliśmy osoby dorosłe, którym trądzik „nie przeszedł” i okazywało się, że są zakażeni pasożytami. Po odrobaczaniu problem znikna.

Spożywanie mleka – mleko należy do produktów silnie przetworzonych i zawiera dużo związków wpływających na hormony, a to często powoduje zmiany skórne. Nadmierne spożywanie takiego mleka jak i produktów pochodnych typu klify, jogurty, powoduje występowanie trądziku. U kobiet, które często jedzą jogurty, zmiany skórne obserwuje się w okolicy mostka lub na ramionach w okolicach mięśnia tricepsu.

Zaburzenia hormonalne

 

Trądzik, badania

Diagnostyka zmian trądzikowych jest bardzo kompleksowa. Obejmuje zarówno czynniki mogące leżeć u przyczyn choroby jak również zakłada ocenę narządów wewnętrznych i sprawność układu immunologicznego. W tym celu przeprowadzamy trzy badania: Badanie biorezonansem MORA (tak zwany Test Obciążeń), mikroskopową analizę kropli krwi oraz badanie irydologiczne z tęczówki oka. Korzystamy także z wyników badań z krwi przyniesionych przez pacjenta. Każda informacja jest dla nas ważna, aby móc ustalić najbardziej optymalną i skuteczną kurację.

 

1. Badanie Biorezonansem MORA (tzw. Test Obciążeń MORA)

Badanie identyfikuje potencjalnie szkodliwe czynniki, takie jak na przykład pasożyty, nietolerancje pokarmowe, toksyny środowiskowe, zapachy kosmetyków, metale ciężkie itd.

 

2. Mikroskopowa obserwacja krwi

Pokazuje ułożenie krwinek czerwonych, których nieprawidłowości mogą świadczyć między innymi o zakwaszeniu organizmu lub złym dotlenieniu. Wykazuje także zmiany wskazujące na obecność bakterii i grzybów.

 

3. Badanie z tęczówki oka (irydodiagnostyka)

Znana ze starożytnej medycyny chińskiej metoda odczytywania chorób organizmu z tęczówki oka. Może pomóc określić stan układu hormonalnego i układu nerwowego oraz obciążenie wątroby. 

 

  

Trądzik. Leczenie alternatywne 

W zależności od przyczyny trądziku stosujemy ukierunkowane leczenie. Korzystamy tylko i wyłącznie z metod naturalnych i alternatywnych. Należą do nich między innymi preparaty roślinne, suplementacja, zabiegi na biorezonansie oraz odpowiednie odżywianie. Kuracje opracowywane są indywidualnie i mają kompleksowy charakter. Zakładają zarówno działania przyczynowe jak również wzmocnienie osłabionych narządów i usprawnienie mechanizmów detoksykacyjnych.  

Nasze terapie mają następujące działanie:

  • likwidują stany zapalne skóry i zmiany trądzikowe
  • regulują gospodarkę hormonalną
  • oczyszczają organizm z toksyn, pasożytów i grzybów
  • wzmacniają układy i narządy odpowiedzialne za stan skóry
  • wygaszają reakcje alergiczne
  • poprawiają metabolizm  

Kuracja trądziku wymaga działania od wewnątrz organizmu, nie tylko maści. Przyczyna choroby leży bowiem w środku organizmu i to na niej należy sie skupić, chcąc pozbyć się zmian na skórze.