Kobieta ma trądzikTrądzik – schorzenie, które polega na nadmiernym wydzielaniu łoju. Charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych grudkowo-krostkowych, zmian skórnych ropnych oraz zaskórników. Najczęściej lokalizują się one na czole, nosie, fałdach nosowo-policzkowych, okolicach głowy za uszami, okolicach mostka, plecy. Trądzik dotyczy nie tylko młodzieży w okresie dojrzewania ale także dzieci i osób dorosłych!

 

 

Trądzik przyczyny

Powszechnie wiadomo, że trądzik wynika z zaburzeń hormonalnych i nękają młodzież w okresie dojrzewania. Taki trądzik po samoistnym uregulowaniu hormonów mija. Trądzik ma jednak także inne przyczyny takie jak:

  • Czynniki środowiskowe, do których zalicza się kosmetyki w tym pudry, zamykające ujścia gruczołów łojowych i potowych; substancje drażniące takie jak chlor czy oleje; leki chemiczne np. sterydowe; środki do pielęgnacji skóry u niemowląt.
  • Zakażenia bakteryjne skóry
  • Zakażenia pasożytami – pasożyty żyjące wewnątrz organizmu wydzielają swoje wydzieliny, które zatruwają organizm i powodują różne dolegliwości w tym zmiany skórne i trądzik! Często spotykaliśmy osoby dorosłe, którym trądzik „nie przeszedł” i okazywało się, że są zakażeni pasożytami. Po odrobaczaniu problem zniknął.
  • Nietolerancja mleka – mleko jest z natury wychładzające i śluzo twórcze. Dodatkowo pasteryzacja utrudnia jego wchłaniane przez zniszczenie struktury związków. Nadmierne spożywanie takiego mleka jak i produktów pochodnych typu klify, jogurty, powoduje występowanie trądziku. U kobiet, które często jedzą jogurty , zmiany skórne obserwuje się w okolicy mostka lub na ramionach w okolicach mięśnia tricepsu.

 

Trądzik, badania

Chcąc określić przyczynę uciążliwego trądziku polecamy Test Volla, wykonywany aparatem biorezonansowym MORA. Wskaże on wszystkie potencjalnie szkodliwe czynniki, jakie mogą leżeć u podstaw trądziku – czyli pasożyty, nietolerancja mleka, wpływ toksyn, wpływ kosmetyków, oddziaływanie leków chemicznych itd. Dodatkowo warto wykonać mikroskopową obserwację krwi, aby zobaczyć wyraźniej zmiany wskazujące na stan odżywienia krwinek.
 

 

Trądzik terapie naturalne

W zależności od przyczyn trądziku stosujemy odpowiednie terapie. Nasze terapie mają następujące działanie:

  • likwidują stany zapalne skórny i zmiany trądzikowe
  • regulują gospodarkę hormonalną
  • oczyszczają organizm z toksyn, pasożytów i grzybów
  • wzmacniają układy i narządy odpowiedzialne za stan skóry
  • wygaszają reakcje alergiczne
  • poprawiają metabolizm kazeiny i glutenu

 

Zapraszamy.

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.