Definicja: choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy polega na tworzeniu się niewielkich ubytków w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy. Może towarzyszyć im zapalny naciek lub martwica. Niekiedy prowadzi to do perforacji. Ubytki tworzą sie w miejscu, gdzie dochodzi do kontaktu błony śluzowej z wytwarzanym w nadmiarze żrącym kwasem solnym i pepsyną.

 

Wrzody żołądka i dwunastnicy. Objawy

 • ból i dyskomfort w górnej części brzucha. chory odczuwa ucisk lub palenie. Niekiedy ma uczucie pełności lub ssania o różnym nasileniu
 • ból może promieniować do pleców lub prawego barku
 • ból najczęściej występuje w ciągu 1-3 godzin po posiłku. Ustępuje z kolei bezpośrednio po jedzeniu
 • bóle nasilają sie po zjedzeniu kwaśnych i ostrych pokarmów. Niekiedy może także szkodzić słone.
 • nudności
 • wymioty
 • dolegliwość mogą pojawiać się w nocy lub rano, kiedy chory jest głodny
 • kwaśny posmak w ustach
 • niestrawność
 • brak apetytu
 • utrata wagi
 • w poważniejszych przypadkach pojawiają się wymioty ze śladami krwi

 

Wrzody żołądka i dwunastnicy. Przyczyny

 • Helicobacer pylori - zakażenie bakterią Helicobacter pylori prowadzi do zapalenia błony śluzowej żołądka. Prowadzi to do jej uszkodzenia przez co traci ona właściwości ochronne przed kwasem solnym i pepsyną. Czynniki żrące doprowadzają do ubytków, najpierw nadżerek, a potem wrzodów.
 • Leki chemiczne - długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych zawierających w sobie kwas acetyloalicylowy, może doprowadzić do uszkodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy. Podobnie mogą działać leki sterydowe
 • Emocje - stres może doprowadzić do stanów zapalnych żołądka i osłabić barierę ochronną śluzówki.
 • Nadkwasota - nadmierne wydziałanie kwasu solnego może doprowadzić do zniszczenia śluzówki uzyskując przewagę nad substancjami chroniącymi śluzówkę żołądka.
 • Pokarmy - produkty spożywcze takie jak przetworzone mleko krowie, wyroby mleczne, biała mąka pszenica i słodycze mogą doprowadzić do stanów zapalnych żołądka i dwunastnicy. Dawnej podawano chorym maślankę na łagodzenie wrzodów jednak współczesny nabiał niestety nie ma juz tak dobroczynnego działania. Wpływa wręcz odwrotnie, ma działanie destrukcyjne.

Powstawaniu choroby sprzyjają takie czynniki jak uwarunkowania genetyczne (tak zwani "wrzodowcy"), palenie papierosów oraz nadużywanie alkoholu.

 

Wrzody żołądka i dwunastnicy. Badania

Jedynym badaniem pozwalającym uzyskać wizualną ocenie stanu błony śluzowej żołądka i dwunastnicy jest gastroskopia. Dzięki niej można zobaczyć, czy są tam wrzody czy nie. Od razu może zostać pobrany wycinek w celu zbadania helicobakter pylori. W naszym gabinecie nie prowadzimy takiego badania. Można je wykonać w specjalistycznych placówkach gastrologicznych. Jednak na podstawie wyniku możemy prowadzić kuracje.

W kwestii zdiagnozowania helicobacter to istnieje kilka metod. Może być to wspomniane wyżej pobranie wycinka, ale może to być również badanie laboratoryjne krwi na obecność przeciwciał. Alternatywą jest badanie biorezonansem określające sygnał elektromagnetyczny bakterii w organizmie chorego. To ostatnie badanie wykonujemy w naszym gabniecie.

 

Leczenie wrzodów żołądka i dwunastnicy

Standardowym leczeniem wrzodów żołądka i dwunastnicy jest podanie antybiotyków na helicobakter pylori oraz inhibitorów pompy protonowej czyli leków blokujących wydzielanie kwasu żołądkowego. My z kolei proponujemy kuracje alternatywną, naturalną obejmującą kompleksowe podejście do choroby. Przede wszystkim proponowane są preparaty roślinne na Helicobacter, preparaty gojące śluzówki żołądka i dwunastnicy (ale nie blokujące trawienia) oraz preparaty na napięcie układu nerwowego. Ważnym elementem naszej kuracji jest odpowiednie odżywianie. W trudnych przypadkach proponujemy terapie biorezonansem na Helicobacter pylori. Jest to forma elektroterapii działająca niszcząco na bakterie. Efekty całej kuracji odznaczają sie dużą skutecznością.

 

Od miesięcy leczyłem sie u lekarza na wrzody, jednak źle sie czułem po lekach. Zdecydowałem sie na leczenie naturalne i mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, bowiem zadziałało rewelacyjnie. Bardzo dziękuje i pozdrawiam cały zespół gabinetu! Daniel K. Zielona Góra

 

Nasza kuracja trwa z reguły 2-3 miesiące. W razie konieczności zastosowania zabiegów jest to 10 lub 20 terapii wykonywanych 1 lub 2 razy w tygodniu. Pierwsza wizyta jest połączeniem konsultacji oraz diagnostyki, za pomocą której określamy stan organizmu i wykrywamy sygnały elektromagnetyczny poszczególnych obciążeń w tym helicobacter. Wykonujemy w sumie trzy badania. Jednym z nich jest analiza z tęczówki oka, na której są widoczne genetyczne skłonności do chorób żołądka. Cena pierwszej wizyty to 250zł.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.