Medycyna alternatywna. Leczenie boreliozy

Wysypka, egzema u kobiety. Widać pół twarzy. Krosty na polikach i przy brodzie. Utrzymujące się zmiany skórne, takie jak wysypka czy egzemy, mają najczęściej swoje źródło w zaburzeniu funkcjonowania całego organizmu! Nie są chorobą skóry "samej z siebie" Od tysięcy lat wiadomo, że skóra jest jakby drugą nerką lub drugim płucem, gdzie organizm wyrzuca wewnętrzne choroby. Można zatem powiedzieć, że zmiany skórne są zewnętrzna manifestacją chorób ogólnoustrojowych. Dowiedz, się, od czego mogą się pojawiać i jak się ich pozbyć.

 

Zmiany skórne, wysypka, egzema. Przyczyny

Do najczęstszych przyczyn wysypek czy egzem należą:

 • zaburzenia pracy przewodu pokarmowego np. jelit lub wątroby
 • nieprawidłowa dieta lub nietolerancje pokarmowe
 • toksyny środowiskowe, takie jak związki chemiczne z materiałów budowlanych, farb, dywanów, czy papierosów
 • zakażenie pasożytami
 • zakażenie grzybami
 • zaburzenia emocjonalne np. depresja

 

Każde z tych czynników jest dla organizmu obciążeniem i może stanowić przyczynę zmian skórnych takich jak wysypki i egzemy. Przeciążona wątroba, co zauważono już w medycynie ludowej, była źródłem zmian skórnych. Zalecano wówczas unikania alkoholu, smażonego i ostrych potraw. Jakość dzisiejszego jedzenia, przetworzonego i pełnego chemii może także wywołać obciążenie wątroby. Poza tym nasz wybór, czyli to, co jemy, odgrywa również zasadnicze znaczenie.

 

Toksyny przyczyną wysypek i zmian skórnych

Toksyny z jakimi spotykamy się każdego dnia są kolejnym czynnikiem mającym wpływ na stan skóry. Niekiedy może być to reakcja bezpośrednia przy kontakcie z danym czynnikiem, np. proszkiem do prani, rękawiczką lateksową czy niklem. Może to również być wynik zatoksycznienia organizmu, czyli sytuacją, kiedy w organizmie zbierają się toksyny a ten nie jest w stanie ich w pełni oczyścić. Wówczas dochodzi do różnych reakcji obronnych w tym zmian skórnych, wysypek, egzem.

Nietolerancje pokarmowe a wysypki

Bardzo często zgłaszają się do nas mamy z dzieciaczkami mającymi wysypki i egzemy. Jak się okazuje, w większości przypadków przyczyną tych problemów są nietolerancje pokarmowe. Niekiedy rodzice zauważają natychmiastową reakcję skórna zaraz po zjedzeniu danego pokarmu jednak częściej taki związek jest niezauważalny. Reakcja obronna organizmu jest bowiem opóźniona, musi zajść metabolizm, aby organizm rozpoznał, że dana rzecz mu szkodzi. To może potrwać od kilku godzin do kilku dni!!! Nie jesteśmy w taki układzie sami rozpoznać winowajcy. Wysypki jednak to nie tylko problem małych dzieci. Cierpią na nie także dorośli.

 

Zmiany skórne, wysypki, egzemy. Co zrobić?

Jak widzimy, przyczyn zmian skórnych, wysypek, egzem, może być bardzo wiele. Podstawą skutecznej terapii jest zatem znalezienie przyczyny. Nie ma żadnego sensu smarowanie maściami samej skóry, jeśli problem jest wewnątrz organizmu! Tłumimy tym jedynie objawy choroby, podczas gdy jej źródło pozostaje niezauważone. Polecanymi metodami, które okazały się niezwykle pomocne przy diagnostyce zmian skórnych, są: Test Vollaobserwacji miktroskopowej kropli krwi, oraz irydodiagnoza z fotografią.


Łączymy te wszystkie trzy metody, ponieważ każda z nich wnosi coś innego a sumie dają bardzo szeroki obraz stanu zdrowia (zobacz: Pierwsza Wizyta zawierająca komplet badań). Test Volla wskaże toksyny, alergeny i grzyby, badanie żywej kropli krwi pokaże stan dożywienia organizmu, zmiany wskazujące na zakażenia bakteriami i pasożytami, a irydodiagnoza, czyli diagnostyka z tęczówki oka, określi stan funkcjonalny narządów wewnętrznych (np. wątroby!). W naszym gabinecie mamy najnowsze urządzenia do oceny irydologicznej połączone z fotografią cyfrową, dzięki czemu można precyzyjniej przeanalizować organizm.


Na podstawie wyników można rozpocząć ukierunkowaną terapią, mającą na celu zlikwidowanie przyczyny zmian skórnych, wysypki i egzemy. Korzystamy z wielu różnych, sprawdzonych metod naturalnych, które, jak się okazuje, stanowią niezastąpioną pomoc.

 

Przypadek z gabinetu

Od lat męczyłem się z krostami na rękach. Zwiedziłem wszystkich lekarzy i stosowałem tony maści. Już myślałem, że po prostu muszę się do tego przyzwyczaić. Trafiłem jednak za namową znajomych do gabinetu biorezonansu, gdzie powiedziano mi, że mam w organizmie toksyny, mam chorą wątrobę i alergię na chemię spożywczą, z którą mam stały kontakt. Początkowo nie bardzo w to uwierzyłem, ale spróbowałem zrobić terapie na oczyszczanie organizmu i efekty okazały się rewelacyjne! Wysypki praktycznie zniknął. Czasami jeszcze pojawia się jakaś mała krostka, ale zaraz znika. Liczę, że ostatecznie wszystko zniknie. Polecam każdemu takie leczenie!!

 

 

Przypadek drugi, mail od mamy 6-letniej dziewczynki

Zmiany na skórze Elwirki pięknie się goją. Zostały tylko lekkie zaczerwienienia w miejscah, gdzie było najsilniej. Ale i tak efekt jest niesamowity! Dziękujemy

 

 

Wysypki, egzemy leczenie

Na podstawie przeprowadzonych testów określamy kierunek leczenia. Korzystamy z tradycyjnych metod medycyny naturalnej, takich jak ziołolecznictwo, jak również z nowoczesnych metod, np. techniki bioinformacyjnej falami elektromagnetycznymi, terapii nozodami, organoterapii, izopatii, elektoroakupunktury wg R. Volla. Nie ograniczmy się do jednej metody, oferujemy to, co dla danej osoby jest najlepsze.  Nasze terapie

 • wpływają regenerująco na stan skóry
 • usuwają stan zapalny skóry
 • oczyszczają organizm z toksyn, grzybów, pasożytów i bakterii
 • usprawniają mechanizmy detoksykacyjne
 • wygaszają reakcje alergiczne
 • wzmacniają układ odpronościowy
 • usuwają zastoje
 • są bezpieczne i mają długotrwałe działanie

 

Baner reklamowy pakietu badań

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku.  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.