Utrzymujące się zmiany skórne, takie jak wysypki czy egzemy, mają najczęściej swoje źródło w zaburzeniu funkcjonowania całego organizmu! Nie jest to choroba skóry "samej z siebie" Od tysięcy lat wiadomo, że skóra jest miejscem, gdzie organizm "wyrzuca" wewnętrzne choroby. Można zatem powiedzieć, że zmiany skórne są zewnętrzną manifestacją chorób ogólnoustrojowych. Dlatego, aby się ich pozbyć, nie wystarczą same maści. Konieczne jest leczenie kompleksowe, od wewnątrz, ukierunkowane na przyczyn choroby.

 Wysypka, egzema u kobiety. Widać pół twarzy. Krosty na polikach i przy brodzie.   

 

Zmiany skórne, wysypka, egzema. Przyczyny

Do najczęstszych przyczyn wysypek i egzem należą:

 • zaburzenia pracy przewodu pokarmowego 
 • obciążenie pracy wątroby
 • obciążenie pracy płuc
 • obciążenie pracy nerek
 • nieprawidłowa dieta lub nietolerancje pokarmowe  (Bardzo często zgłaszają się do nas mamy z dzieciaczkami mającymi wysypki i egzemy. Jak się okazuje, w większości przypadków przyczyną tych problemów są nietolerancje pokarmowe. Niekiedy rodzice zauważają natychmiastową reakcję zaraz po zjedzeniu danego pokarmu jednak częściej taki związek jest niezauważalny. Reakcja obronna organizmu jest bowiem opóźniona, musi zajść metabolizm, aby organizm rozpoznał, że dana rzecz mu szkodzi. To może potrwać od kilku godzin do kilku dni!!! Nie jesteśmy w stanie sami rozpoznać winowajcy. Wysypki jednak to nie tylko problem małych dzieci. Cierpią na nie także dorośli).
 • toksyny środowiskowe, takie jak związki chemiczne z materiałów budowlanych, farb, dywanów, czy papierosów (Może być to reakcja bezpośrednia przy kontakcie z danym czynnikiem, np. proszkiem do prani, rękawiczką lateksową czy niklem. Może to również być wynik zatoksycznienia organizmu, czyli sytuacja, kiedy w organizmie zbierają się toksyny a ten nie jest w stanie w pełni się z nich oczyścić. Wówczas dochodzi do różnych reakcji obronnych w tym zmian skórnych, wysypek, egzem).
 • zakażenie pasożytami
 • zakażenie grzybami
 • zakażenia bakteryjne
 • zaburzenia hormonalne 

  

Diagnostyka przyczyn. Zmiany skórne, wysypki, egzemy 

Jak widać przyczyn zmian skórnych, wysypek i egzem, może być wiele. Podstawą skutecznej terapii jest znalezienie przyczyny po to, aby móc zastosować ukierunkowane leczenie. W leczeniu skupiamy się na tym, co się dzieje wewnątrz organizmu! Same smarowanie maściami niestety tłumi objawy, a po ich odstawieniu dolegliwości wracają (i to często w nasilonym stopniu). Tłumimy tym jedynie objawy choroby, podczas gdy jej źródło pozostaje nieleczone. 

W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę i leczenie alternatywne zmian skórnych. Wykonujemy trzy badania:

 

Badanie Biorezonansem, tzw. Test Obciążeń MORA

Jest to badanie specjalnym urządzeniem identyfikującym obciążenia organizmu takie jak pasożyty, bakterie, grzyby, wirusy, toksyny środowiskowe, metale ciężkie, alergie pokarmowe, alergie wziewne, alergie kontaktowe i wiele innych.Mikroskopowa obserwacja krwi

Badanie polega na pobraniu kropli krwi z opuszka palca i obserwacji pod mikroskopem w powiększeniu 1000-1600 razy. Można zobaczyć nieprawidłowości krwinek oraz zmiany w osoczu, wskazujące na zmiany bakteryjne i problemy z przyswajaniem substancji odżywczych.Badanie irydologiczne (z tęczówki oka)

Jest to diagnostyka na podstawie wyglądu tęczówki oka, które pochodzi ze starożytnej medycyny chińskiej i pozwala na określenie predyspozycji genetycznych do osłabień poszczególnych narządów.

 

Leczenie naturalne zmian skórnych, wysypek i egzemy

Na podstawie wyników ustalamy działania terapeutyczne, mające na celu zlikwidowanie przyczyny zmian skórnych, wysypek i egzem. Korzystamy z różnych, sprawdzonych metod alternatywnych, dobierając je indywidualnie do każdego przypadku. Łączymy je ze sobą na zasadzie synergii uzyskując tym sposobem wzmocnienie działania. Dajemy także zalecenia dotyczące diety.

Każda kuracja zakłada kompleksowe podejście do choroby, obejmujące usunięcie przyczyny oraz wzmocnienie systemu immunologicznego, usprawnienie mechanizmów detoksykacyjnych i regulacje tkanki skórnej.

Prowadzimy gabinet od 2010 roku i mamy na swoim koncie dużo sukcesów terapeutycznych w leczeniu zmian skórnych.

 

Nasze terapie

 • likwidują stany zapalne skóry działając na przyczynę choroby
 • usuwają z organizmu pasożyty, grzyby i bakterie
 • oczyszczają organizm z metali ciężkich
 • regenerując osłabione narządy wewnętrzne w tym jelita i wątrobę
 • przywracają sprawność układowi pokarmowemu
 • wygaszają alergie na poziomie komórkowym (odczulanie biorezonansem MORA)


 

Przypadki z gabinetu

„Od lat męczyłem się z krostami na rękach. Już myślałem, że po prostu muszę się do tego przyzwyczaić. Trafiłem jednak za namową znajomych do gabinetu biorezonansu, gdzie powiedziano mi, że mam w organizmie metale ciężkie i chorą wątrobę. Początkowo nie bardzo w to uwierzyłem, ale spróbowałem zrobić terapie na oczyszczanie organizmu i efekty okazały się rewelacyjne! Krosty praktycznie zniknęły. Czasami jeszcze pojawia się jakaś mała krostka, ale zaraz znika”.

"Zmiany na skórze Elwirki pięknie się goją. Zostały tylko lekkie zaczerwienienia w miejscach, gdzie było najsilniej. Ale i tak efekt jest niesamowity! Dziękujemy"