baner biomora 2020 kompr

Przewlekłe zapalenie zatok to stan zapalny, który obejmuje błonę śluzową zatok i z reguły nie poddaje się on podstawowemu leczeniu. Objawy mogą występować okresowo albo cały czas. Jak się ich pozbyć?
 

Zapalenie zatok, objawy

 • Bóle głowy w okolicy zatoki czołowej, bóle w okolicach skroni, bóle w miejscu innych zatok
 • Ból nasila się przy zmianie położenia głowy
 • Uczucie zatkanego nosa
 • Mówienie przez nos
 • Wydzielina z nosa, ropna lub wodnista
 • Uczucie spływania wydzieliny po tylnej ściance gardła

 

Kobieta z zapaleniem zatok trzymająca obiema dłońmi nos.  Elektrody

 

Zapalenie zatok, przyczyny

O ile przy ostrym zapaleniu zatok przyczyną okazują się wirusy i bakterie o tyle w przewlekłym stanie sprawa wygląda nieco inaczej. Przewlekłe zapalenie zatok może wynikać z kilku czynników, wśród których najważniejsze są:

 • toksyny środowiskowe (zapachy, dymy)
 • alergie wziewne (np. kurz, pleśnie, pyłki)
 • nietolerancje pokarmowe 
 • zakażenie pasożytami
 • zakażenie grzybami

 

Śluzówka może być podrażniona przez alergeny wziewne takie jak kurz domowy, proszki do prania, pierze, sierści zwierząt lub pyłki i pleśnie. Zaczyna wówczas odpowiadać stanem zapalnym. Jako że powyższe czynniki towarzyszą nam przez cały czas, zapalenie zatok staje się codzienną udręką. Podobnie sprawa wygląda w przypadku alergii pokarmowej, z tą różnicą, że czynnikami drażniącymi są białka pokarmowe atakujące organizm od wewnątrz. A jak wiadomo alergia pokarmowa oddziałuje na cały organizm - skórę, stawy, oskrzela (często przy astmie stwierdza się alergie pokarmowe!!!) a także na zatoki! Innymi przyczynami przewlekłego zapalenia zatok jest zakażenie pasożytami lub grzybem candida albicans, który „lubi” umiejscawiać się właśnie w zatokach.

Zakażenie pasożytami jest bardzo powszechne, zwłaszcza wśród dzieci. Glisty, owsiki i lamblie w 80% odpowiadają za częste przeziębienia, bóle brzucha, zmiany skórne i wieczne katary (zapalenie zatok). Pasożyty żyjąc w ciele człowieka wytwarzają swoje wydzieliny, które są toksyczne. Powoduje to wiele dolegliwości w tym zapalenie zatok. Do niedawna mało kto podejrzewał pasożyty jako przyczynę zapalenia zatok, jednak dzięki amerykańskiej uczonej H. Clark i rosyjskiej naturoterapeutce N. Siemionowej, świat dowiedział się, że pasożyty są wśród nas i stanowią realne zagrożenie

Zakażenie grzybem jest równie częste jak zakażenie pasożytami. Może do tego dojść podczas przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu, w którym klimatyzacja nie była skutecznie wyczyszczona, lub w mieszkaniu, gdzie na ścianie wychodzą pleśnie. Przyjmowanie antybiotyków także sprzyja przerostowi grzyba candida w jelicie, który przez krew przechodzi do całego organizmu i umiejscawia się w błonie śluzowej zatok. Często towarzyszy temu zwiększona wrażliwość na zapachy (głównie chemiczne) lub brak powonienia. Grzyb candida wrasta się w tkanki błony śluzowej zatok powodując jej podrażnienie i wieczny stan zapalny, w konsekwencji czego dochodzi do przewlekłego zapalenia zatok.

 

Diagnostyka zapalenia zatok

Wykonujemy badania pomagające ustalić przyczyny zapalenia zatok, o jakich była mowa wyżej

 

BiorezonansBadanie Biorezonansem MORA

Badanie specjalistycznym urządzeniem identyfikujące takie czynniki jak alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, grzyby candida, bakterie, toksyny środowiskowe, zapachy perfum, dymy przemysłowe, spaliny samochodowe, pleśnie. 

 

Ramka krew i mikroskopMikroskopowa obserwacja krwi

Badanie polega na pobraniu kropli krwi z opuszka palca i obserwacji krwi pod mikroskopem w dużych powiększeniach. Obserwacja może wykazać zmiany wskazujące na występowanie grzybów i pasożytów 

 

IrydologiaBadanie irydologiczne

Badanie z tęczówki oka wskazujące na skłonności genetyczne do określonych chorób i pokazujące zmiany nabyte mówiące zaburzeniach poszczególnych narządów wewnętrzych i o alergiach wziewnych. 

 

 

 

Urządzenie MORA na białym tle

 

Leczenie alternatywne

Na podstawie powyższej diagnostyki dobieramy ukierunkowaną terapie. W poszczególnych przypadkach może sie ona różni od siebie, ponieważ u jednej osoby przyczyną będą zapachy chemiczne w środowisku pracy (jak np. u fryzjerek) a u innej alergia na mleko (jak ma to miejsce często u dzieci). Korzystamy z alternatywnych i naturalnych metod leczenia, bezpiecznych i skutecznych. Są to:

 

Ramka z napisem i zdjęciem o preparatach roślinnychPreparaty roślinne i ziołowe

Środki naturalne mają bardzo silne działanie i wykazują się dużą skutecznością w leczeniu zapalenia zatok. Posiadają właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne oraz antyalergiczne. Są bezpieczne w odróżnieniu od leków chemicznych

 

Ramka z napisem dietoterapia i zdjęciem owocówDietoterapia

Nie oznacza rezygnacji z jedzenia tylko odpowiedni dobór produktów. Wiele pokarmów nasila bowiem stany zapalne zatok i należy ich unikać, zwłaszcza jeśli w testach wyjdą alergie pokarmowe.  

 

BiorezonansOdczulanie Biorezonansem MORA

Jest potrzebne tylko w przypadku stwierdzenia alergii pokarmowej lub wziewnej. Każdy czynnik odczula się pięciokrotnie w tygodniowych odstępach. Po takiej serii reakcja na alergen zostaje wygaszona. 

  

Nasze terapie:

 • likwidują przewlekłe i ostre stany zapalne zatok
 • wzmacniają odporność organizmu
 • oczyszczają organizm z toksyn, pasożytów i grzybów
 • wygaszają reakcje alergiczne
 • regenerują błony śluzowe zatok i nosa
 • przywracają naturalną homeostazę

 

Wykonujemy także specjalne zabiegi biorezonansowe sondą magnetyczną, które regenerują śluzówkę zatok i przywracają jej prawidłowe funkcjonowanie. Z naszej pomocy z reguły korzystają ludzie, którzy próbowali już wielu innych metod i nie uzyskali efektu. Zapraszamy

 

Przypadek z gabinetu

Młody mężyczyzna w wieku 18 lat zgłosił się do nas dwa lata temu z powodu często powracającego zapalenia zatok. Stosowane przez niego dotąd metody nie przynosiły żadnych efektów. Miał podawane antybiotyki, robione inhalacje i naświetlania lampami. Rodzina zawiozła go nawet do zielarza, który sporządził mu specjalną mieszankę ziół - jednak to również niewiele pomogło. W naszym gabinecie wykonaliśmy Test biorezonansem MORA, który został poszerzony o test alergiczny, z uwagi na bardzo silną reakcję przy histaminie. Z testów wyszła wyraźna alergia na pyłki drzew i traw oraz delikatna na pleśnie. Wykonaliśmy serię zabiegów odczulających, po których zapalenie zatok całkowicie ustąpiło. Do dziś problem nie powrócił, nawet w okresach pylenia.   

  

Cena

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Obejmuje pakiet testów pod kątem przyczyn zapalenia zatok, omówienie wyników badań, konsultacje oraz dobór terapii (leczenie przyczyn choroby, nie objawów.) W skład pakietu testów wykonujemy: Badanie na Biorezonansie, Mikroskopową obserwację krwi oraz Badanie Irydologiczne z tęczówki oka. Dodatkowo sprawdzamy także punkty akupunkturowe w celu powiązań narządowych. Wizyta trwa około 1h (zob. więcej)

cena 250zł

 

Informacja i rejestracja: 697 755 393

BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Alternatywnej, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310, 65-034 Zielona Góra, czynne pon-pt. 12.00-20.00, sb. 10.00-16.00

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.