Medycyna alternatywna. Leczenie boreliozy

Przewlekłe zapalenie zatok to stan zapalny, który obejmuje błonę śluzową zatok i z reguły nie poddaje się on podstawowemu leczeniu. Objawy mogą występować okresowo albo cały czas. Jak się ich pozbyć?
 

Zapalenie zatok, objawy

 • Bóle głowy w okolicy zatoki czołowej, bóle w okolicach skroni, bóle w miejscu innych zatok
 • Ból nasila się przy zmianie położenia głowy
 • Uczucie zatkanego nosa
 • Mówienie przez nos
 • Wydzielina z nosa, ropna lub wodnista
 • Uczucie spływania wydzieliny po tylnej ściance gardła

 Kobieta z zapaleniem zatok trzymająca obiema dłońmi nos.

 

Zapalenie zatok, przyczyny

O ile przy ostrym zapaleniu zatok przyczyną okazują się wirusy i bakterie o tyle w przewlekłym stanie sprawa wygląda nieco inaczej. Według specjalistów od terapii bioinformacyjnej MORA przewlekłe zapalenie zatok może wynikać z kilku czynników:

 • toksyny środowiskowe (zapachy, dymy)
 • alergie wziewne (np. kurz, pleśnie, pyłki)
 • nietolerancje pokarmowe
 • zakażenie pasożytami
 • zakażenie grzybami

 

Alergia a zapalenie zatok

Śluzówka może być podrażniona przez alergeny wziewne takie jak kurz domowy, proszki do prania, pierze, sierści zwierząt lub pyłki i pleśnie. Zaczyna wówczas odpowiadać stanem zapalnym. Jako że te wszystkie czynniki towarzyszą nam przez cały czas, zapalenie zatok staje się codzienną udręką. Podobnie sprawa wygląda w przypadku alergii pokarmowej, z tą różnicą, że czynnikami drażnicymi są białka pokarmowe atakujące organizm od wewnątrz. A jak wiadomo alergia pokarmowa oddziałuje na cały organizm - skórę, stawy, oskrzela (często przy astmie stwierdza się alergie pokarmowe!!!) a także na zatoki! Innymi przyczynami przewlekłego zapalenia zatok jest zakażenie pasożytami lub grzybem candida albicans, który „lubi” umiejscawiać się właśnie w zatokach.

 

Przypadek z gabinetu

Młody mężyczyna w wieku 18 lat zgłosił się do nas dwa lata temu z powodu często powracającego zapalenia zatok. Stosowane przez niego dotąd metody nie przynosiły żadnych efektów. Miał podawane antybiotyki, robione inhalacje i naświetlania lampami. Rodzina zawiozła go nawet do zielarza, który sporządził mu specjalną mieszankę ziół - jednak to również niewiele pomogło. W naszym gabinecie wykonaliśmy Test biorezonansem MORA, który został poszerzony o test alergiczny, z uwagi na bardzo silną reakcję przy histaminie. Z testów wyszła wyraźna alergia na pyłki drzew i traw oraz delikatna na pleśnie. Wykonaliśmy serię zabiegów odczulających, po których zapalenie zatok całkowicie ustąpiło. Do dziś problem nie powrócił, nawet w okresach pylenia.   

 


Pasożyty a przewlekłe zapalenie zatok

Zakażenie pasożytami jest bardzo powszechne, zwłaszcza wśród dzieci. Glisty, owsiki i lamblie w 80% odpowiadają za częste przeziębienia, bóle brzucha, zmiany skórne i wieczne katary (zapalenie zatok). Pasożyty żyjąc w ciele człowieka wytwarzają swoje wydzieliny, które są toksyczne. Powoduje to wiele dolegliwości w tym zapalenie zatok. Do niedawna mało kto podejrzewał pasożyty jako przyczynę zapalenia zatok, jednak dzięki amerykańskiej uczonej H. Clark i rosyjskiej naturoterapeutce N. Siemionowej, świat dowiedział się, że pasożyty są wśród nas i stanowią realne zagrożenie.

 


Grzyb candida albicans a zatoki

Zakażenie grzybem jest równie częste jak zakażenie pasożytami. Może do tego dojść podczas przebywania w klimatyzowanym pomieszczeniu, w którym klimatyzacja nie była skutecznie wyczyszczona, lub w mieszkaniu, gdzie na ścianie wychodzą pleśnie. Przyjmowanie antybiotyków także sprzyja przerostowi grzyba candida w jelicie, który przez krew przechodzi do całego organizmu i umiejscawia się w błonie śluzowej zatok. Często towarzyszy temu zwiększona wrażliwość na zapachy (głównie chemiczne) lub brak powonienia. Grzyb candida wrasta się w tkanki błony śluzowej zatok powodując jej podrażnienie i wieczny stan zapalny, w konsekwencji czego dochodzi do przewlekłego zapalenia zatok.

 

Terapie na zapalenie zatok

Pierwszym krokiem jest określenie przyczyny zapalenia zatok – czy powstała ona na skutek alergii, zakażenia pasożytami lub grzybami, albo jeszcze innych czynników, które także należy określić. W naszym gabinecie wykonujemy diagnostykę pod tym kątem oraz prowadzimy ukierunkowane terapie.

 

 Urządzenie MORA na białym tle

 

Nasze terapie:

 • likwidują przewlekłe i ostre stany zapalne zatok
 • wzmacniają odporność organizmu
 • oczyszczają organizm z toksyn, pasożytów i grzybów
 • wygaszają reakcje alergiczne
 • regnererują błony śluzowe zatok i nosa
 • przywracaja naturalną homeostazę

 

Wykonujemy także specjalne zabiegi biorezonansowe sondą magnetyczną, które regenerują śluzówkę zatok i przywracają jej prawidłowe funkcjonowanie. Z naszej pomocy z reguły korzystają ludzie, którzy próbowali już wielu innych metod i nie uzyskali efektu. Zapraszamy

 

 

Baner reklamowy pakietu badań

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku.  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.