Zaparcia - zbyt rzadkie oddawanie stolca lub oddawanie go z dużym utrudnieniem. Często po defekacji zostaje odczucie niepełnego wypróżnienia. Zaparciom mogą towarzyszyć wzdęcia brzucha, skurcze brzucha, utrata apetytu i bóle głowy.


Jeżeli zaparcia są Twoją dolegliwością chroniczną - czym prędzej należy znaleźć przyczynę tego stanu i poprawić funkcjonowanie jelit. Przewlekłe zaparcia mogą doprowadzić do wielu groźnych powikłań. wystarczy tu wspomnieć, że toksyny zalegającego kału dostają się do krwioobiegu i mogą zatruwać cały organizm skutkiem czego często obserwuje się bóle głowy, brak koncentracji, zmęczenie i rozdrażnienie.

 

 

Zaparcia przyczyny

Oczywistymi przyczynami chronicznych zaparć są: błędy w sposobie odżywiania, które jest bogate w tłuszcze zwierzęce i cukier a ubogie w błonnik oraz brak ruchu. Siedzący tryb życia powoduje, że jelita nie pracują jak należy. Ruch to życie, które napędza funkcjonowanie całego organizmu (nie tylko jelit, ale także pracę serca, układ limfatyczny itd). Do zaparć może niekiedy dojść na skutek niedrożności przewodu pokarmowego wynikającego z chorób zapalnych jelita, guzów, zaawansowanej kamicy pęcherza żółciowego, nieprawidłowo ułożonych jelit a nawet zaburzeń pracy tarczycy.


O ile zaparcia dawniej dotykały osób starszych, o tyle współcześnie spotyka się je równie często u osób w średnim wieku jak i dzieci!! Wynikiem tego może być nadużywanie niektórych leków chemicznych np. przeciwbólowych czy przeciwdepresyjnych. Inną kwestią, równie często występującą, jest zakażenie pasożytami! Okazuje się, ze pasożyty wydzielają swoje wydzieliny, które są toksyczne dla śluzówki jelit i paraliżują ruch perystaltyczny!!! Kuracja oczyszczająca z pasożytów przynosi trwałą poprawę.

 

W naszym gabinecie mieliśmy wiele przypadków zaparć wynikających z zakażenia pasożytami zarówno wśród dorosłych jak i u dzieci. To pasożyty były odpowiedzialne za pojawienie się zaparć. Nie daje to jednak przyzwolenia na stosowanie złego odżywiania bogatego w tłuszcze! :) Należy zadbać tak samo, o to co się je, jak i o to, czy nie ma się pasożytów.

 

Alergia pomarmowa jako przyczyna zaparć

Inną często spotykaną przyczyną zaparć, zwłaszcza u dzieci, jest alergia na mleko! Alergia objawia się na wiele sposobów, od wysypek skórnych, przewlekłych katarów, astmy, biegunek po zaparcia. Zdarzają się także bardziej niecodziennie dolegliwości takie jak : nietrzymanie moczu czy zaburzenie pracy serca. Należą one do rzadkości, ale przykład ten pokazuje, jak ogromny wpływ ma to, cc jemy i jak mocno mogą szkodzić produkty alergizujące. Mleko niestety należy do najczęściej alergizujących produktów.

 

Zaparcia leczenie

Na początek powinieneś wykonać badania na pasożyty, ponieważ jeśli je masz to żadne inne leczenie nic nie pomoże albo jego skutki będą chwilowe. Konieczne jest także sprawdzenie alergii pokarmowej opóźnionej. Badania te wykonujemy w naszym gabinecie. Jeśli chcesz wyleczyć się z chronicznych zaparć to zapraszamy do naszego gabinetu. 

 

 

 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Jerzy Zieba na wykłądzie

Wykłady Jerzego Zięby, autora książki "Ukryte Terapie". Zbór wywiadów w Niezależnej Telewizji. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.