baner biomora 2020 kompr

Na całym świecie jest obecnie ponad dwadzieścia tysięcy rodzajów roślin używanych w celach terapeutycznych. Ziołolecznictwo jest dynamicznie rozwijającym się kierunkiem terapii naturalnych. Co roku na rynek wprowadzane są nowe preparaty roślinne o coraz wyższej skuteczności. Ich siła działania stwarza możliwość leczenia niemalże wszystkich chorób.

 

 

Możliwości ziołolecznictwa

W naszym gabinecie prowadzimy terapie ziołami w następujących dolegliwościach

  • choroby układu pokarmowego (bóle brzucha, biegunki, zaparcia, zespół drażliwego jelita, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, wrzody żołądka, nadkwasota, niedokwaśność żołądka, zgaga, refluks, wzdęcia, skurcze brzucha)
  • choroby układu oddechowego (kaszel, katar, zapalenie zatok, astma, zapalenie gardła i krtani, zapalenie migdałków, anginy, przeziębienia)
  • choroby wątroby i nerek
  • niedoczynność tarczycy
  • alergie pokarmowe i wziewne
  • zmiany skórne ( atopowe zapalenie skóry, egzema, łuszczyca, wysypka, pokrzywka, zmiany ropne)
  • pasożyty (oczyszczanie dorosłych i dzieci)
  • grzyby candida (usuwanie zakażeń grzybiczych)
  • zakażenia bakteryjne (paciorkowiec, gronkowiec, helicobacter, chlamydia)
  • borelioza (zestawy indywidualne, protokół Buhnera - w zależności od przypadku i potrzeb)

 

 Moździerz biały z ozdobionymi dookoła ziołami i kwiatkami

 

Korzystamy z różnych działów ziołolecznictwa. Używamy preparatów opartych na medycynie chińskiej, medycynie ajurwedyjskiej, medycynie peruwiańskiej (Pau D Arco, Vilcacora, Flor de Arena, Hercampuri), medycynie indyjskiej a także na tradycji polskiego ziołolecznictwa w tym ziołolecznictwa ojców bonifratrów i zestawów ziołowych ojca Grzegorze Sroki. Jesteśmy na bieżąco z najnowszymi trendami i zastosowaniami ziołolecznictwa.

 

Ziołolecznictwo terapią przyczyn 

Ziołolecznictwo jest znane i stosowane od tysięcy lat. Współcześnie zastosowanie leków pochodzących z ziół znacznie wzrosło i zyskuje sobie bardzo wielu zwolenników. Ma to związek z ogólnym powrotem ludzi do naturalnych metod leczenia. Ludzie świadomi widzą, że leki chemiczne tłumią jedynie objawy choroby zamiast leczyć przyczynę a do tego wiążą się z zatruciem organizmu i efektami ubocznymi. Prawidłowo dobrana terapia naturalna jest wolna od skutków ubocznych a do tego wykazuje sie właściwościami oczyszczającymi organizm i uderzającymi w przyczynę choroby. Regeneruje organizm, regeneruje narządy, niszczy pasożyty, grzyby i bakterie, wzmacnia odporność.

 

Ziołolecznictwo dobrane indywidualnie

Z uwagi na fakt, że niektóre zioła mają bardzo dużą siłę działania to nieumiejętne zastosowanie przy określonych chorobach może być groźne i może doprowadzić do zatrucia organizmu. Nie mówimy tu o zwyklej herbatce z melisy, ale np. o piołunie, wrotyczu czy glistniku, które mają właściwości toksyczne i pite w dużych mogą doprowadzić do uszkodzenia wątroby! Dobór tak silnych ziół i ich dawkowanie powinny być ustalane przez wykwalifikowanego terapeutę indywidualnie dla każdej osoby, biorąc pod uwagę rodzaj choroby, kondycje organizmu, wrażliwość organizmu i możliwości adaptacyjne.


Pamiętajmy, że ziołolecznictwo to nie tylko rumianek i mięta a ogromny zasób preparatów naturalnych, które dzięki nowym technologiom produkcji zyskują coraz silniejsze właściwości terapeutyczne. Stwarza to możliwość leczenia niemalże wszystkich chorób!

 

Leczyłem się dwa lata antybiotykami na boreliozę bez większych efektów. Dostałem od tego grzybicy przełyku, nie miałem energii, pojawiły się problemy z trawieniem i jelitami. Odkąd przerzuciłem się na zioła zacząłem czuć się znaczniej lepiej i wszystko powoli wraca do normy. Badania na boreliozę potwierdziły cofanie się choroby!

Polecam zioła na odrobaczanie! W końcu pozbyliśmy się owsików! Gosia, mama Kamilka :)


Choruję na zespół drażliwego jelita. Do gabinetu zagoniła mnie żona. Przyznam, że nie byłem pewny, czy ziółka mi coś pomogą ale spróbowałem i muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Dolegliwości praktycznie ustąpiły, odstawiłem wszystkie leki chemiczne, biorę teraz ziółka i jest naprawdę ok. Polecam. Piotr Małecki, Gorzów Wielkopolski.


 W naszym gabinecie bardzo często łączymy kuracje ziołową z odpowiednio dobranym odżywianiem, ponieważ bardzo wiele problemów wiąże sie z tym, że coś z jedzenia nam szkodzi. Podczas wizyty otrzymasz kompleksowy plan terapii zakładający zarówno indywidualnie dobrane preparaty jak i informacje dotyczącą odżywiania.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.