Przewlekłe zmęczenie jest jednym z najczęściej zgłaszanych objawów w naszym gabinecie. Skarżą się na nie ludzie w każdym wieku, dodając że "jeszcze kilka lat temu mieli siły do wszystkiego, a dziś są tak zmęczeni, że nic im się nie chce".

 

Możliwe przyczyny przewlekłego zmęczenia. Obciążenia środowiskowe lub ukryte choroby

Zmęczenie to brak odżywienia komórkowego i wyczerpanie rezerw energetycznych organizmu. Te procesy mogą być zaburzone przez coraz większe obciążenia środowiskowe. Mało kto zdaje sobie sprawę, ale w ciągu ostatnich 10-15 lat nastąpił znaczny ich wzrost Przybyło kilka tysięcy nowych związków chemicznych w tym dodatków do żywności. Spadła przez to jakość produktów spożywczych, większość jedzenia stała się wysoko przetworzona. Pokarmy nie mają już takiej wartości odżywczej jak dawniej. Do tego wzrosła ilość promieniowania elektromagnetycznego w tym telefonów komórkowych, anten i sieci Wi-Fi, co utrudnia procesy biologiczne.

Przewlekłe zmęczenie może być też oznaką rozwijającej się choroby! Przykładowo borelioza lub zakażenie wątroby wirusem EBV może przez długi czas objawiać się właśnie przewlekłym zmęczeniem. Wiele chorób rozwija się w ten sposób, podstępnie niszcząc organizm, nie dając przez długi okres konkretnych objawów poza wyczerpaniem. Należą do nich między innymi choroby tarczycy, miażdżyca czy choroby autoimmunologiczne.

 

Kobieta bizneswoman zasnęła przy pracy na biurku, głowę ma położona na ręce na jakimś notatniku. Na biurku widać laptopa i biały kubek.

 

Diagnostyka przyczyn i leczenie alternatywne

W naszym gabinecie prowadzimy leczenie alternatywne przewlekłego zmęczenia. Podstawą terapii jest dokładna analiza organizmu chorego oraz wykrycie wszystkim obciążeń organizmu. Przewlekłe zmęczenie wymaga kompleksowego podejścia i dlatego wykonujemy trzy badania: Test Obciążeń MORA, mikroskopową obserwacje kropli krwi oraz badanie z tęczówki oka. Pozwalają nam one na identyfikacje obciążeń środowiskowych takich jak metale ciężkie, dymy przemysłowe, dodatkami do żywności, pestycydy, chemia gospodarcza. Wykryją zakażenia pasożytami, grzybami, bakteriami i wirusami. Określą stan funkcjonalny narządów wewnętrznych oraz sprawność systemów detoksykacyjnych. Badanie z tęczówki oka pokaże zmiany wskazujące na wyczerpanie nadnerczy oraz obciążenie wątroby.

Korzystamy także z badań laboratoryjnych przyniesionych przez pacjenta. Ważna są tu wyniki na tarczycę oraz morfologia.

Sposób leczenia dobieramy indywidualnie do danego przypadku. Korzystamy z wielu metod terapeutycznych, łącząc je ze sobą na zasadzie synergii, dzięki czemu ich siła lecznicza zostaje wzmocniona. Czas leczenia jest również uzależniony od pacjenta. U jednych będzie to kuracja oczyszczająca trwająca 2-3 miesiące a u innego walka z boreliozą ciągnąca się przez rok. Efekty jednak są zawsze. Skuteczność naszych terapii jest bardzo wysoka. Często słyszymy "nigdy nie czułem się tak pełny energii" czy "Od dawna nie miałem tyle sił". Mówią to nawet osoby w podeszłym wieku, które nagle chętnie wracają do czynnego życia.