Astma oskrzelowa, inaczej dychawica oskrzelowa - jest to przewlekła choroba dróg oddechowych, podczas której występują napady kaszlu, duszności, świszczący oddech. Szacuje się, że w Polsce na astmę cierpi około 5% społeczeństwa, w tym głownie dzieci. W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę przyczyn astmy oraz leczenie alternatywne odznaczające się wysoką skutecznością.

 

   Kobieta z inhalatorem do leczenia astmy

 

Diagnostyka przyczynowa astmy

Każda choroba ma swoją przyczynę i tyle jej usunięcie doprowadzi do pełnego wyleczenia. Leczenie objawowe jest pomocne tylko na chwile i po jego odstawieniu choroba wraca. Dlatego w naszym gabniecie skupiamy się na znalezieniu czynników wywołujących astmę oraz ukierunkowane leczenie. Posiłkujemy się w tym celu metodami niekonwencjonalnymi, ponieważ jako jedyne dają nam takie możliwości. W diagnostyce przyczyn astmy korzystamy z diagnostyki biorezonansowej oraz mikroskopowej obserwacji krwi.

 

1. Test Obciążeń Biorezonansem MORA

Pozwala kompleksowo ocenić stan organizmu, wliczając to zarówno narządy wewnętrzne jak i potencjalnie szkodliwe czynniki, mogące wywołać astmę. Biorezonans pomaga nam ustalić, czy astma ma podłoże alergiczne, toksyczne, pasożytnicze lub jeszcze inne. Sprawdzamy między innymi toksyny środowiskowe, formaldechyd, dioskyny, rozpuszczalniki, opary chloru, preparaty ochrony drewna, polyester, dym papierosowy, proszki do prania, kosmetyki kremy, spraye do włosów, środki czystości w gospodarstwie domowym, farby malarskie, pleśnie, pyłki roślin, roztocza kurzu domowego (wg statystyk to najczęstsza przyczyna astmy w Polsce) oraz sierści zwierząt. Testujemy także alergeny pokarmowe, których w bazie komputerowej mamy prawie 300. Są wśród nich takie alergeny jak mleko, pszenica, jajka, cukier, cytrusy czy kakao.

Badane są także pasożyty takie jak owsiki, glisty, przywry, tasiemce, lamblie oraz wiele innych.

Wszystko to może mieć wpływ na rozwój astmy. W naszym gabinecie mieliśmy przypadek dziewczynki, która cierpiała z powody astmy. Okazało się, że jest silnie zarobaczona przez glisty. Kuracja przeciw pasożytom była dla niej wybawieniem z choroby, ponieważ po oczyszczaniu zniknęły wszystkie dolegliwości związane z astmą. Dziecko do dziś nie ma żadnych problemów z astmą.

 

2. Obserwacja mikroskopowa krwi

Badanie mikroskopowe krwi nie dostarcza tak wielu informacji, co Test Obciążeń, niemniej jednak jest bardzo ważne. Widać tu bowiem zmiany wskazujące na obecność bakterii jelitowych, co mówi o zespole nieszczelnego jelita. A to jest częsta przyczyna astmy i bez regeneracji jelit nie da się jej skutecznie wyleczyć.

 

Astma. Leczenie alternatywne

Leczenie choroby musi być kompleksowe i obejmować cały organizm, uwzględniając usunięcie jej przyczyny. W zależności od przypadku może to być odczulanie alergii, oczyszczanie z toksyn, regeneracje jelit oraz wiele innych niewspomnianych tutaj rzeczy. Często stosujemy kilka działań jednocześnie. Mamy wiele przypadków, gdzie astmatycy byli zarówno alergikami jak i mieli pasożyty. W leczeniu astmy pamiętać należy o wzmocnieniu osłabionych narządów, usprawnieniu mechanizmów detoksykacyjnych oraz wzmocnieniu układu immunologicznego bowiem są to kluczowe rzeczy w przywróceniu zdrowia. W naszym gabniecie korzystamy z wielu metod naturalnych i alternatywnych, dobierając je indywidualnie do przypadku. Prowadzimy gabinet od 2010 roku i mamy na swoim koncie wiele sukcesów terapeutycznych w terapii astmy.


Nasze terapie

  • Likwidują przyczyny choroby
  • mają działanie przeciwastmatyczne
  • regenerują i wzmacniają układ oddechowy
  • wygaszają reakcje alergiczne
  • oczyszczają z toksyn, grzybów, pasożytów
  • wzmacniają układ immunologiczny
  • tonizują układ nerwowy
  • mają długo falowe działanie zabezpieczając przed nawrotem choroby
  • regenerujące śluzówkę jelit