Odczulanie alergii Biorezonansem MORA

Odczulanie biorezonansem jest formą elektroterapii, podczas której przekazywane są impulsy elektromagnetyczne niwelujące reakcje alergiczne na dany alergen.

 

Co to jest Biorezonans?

Biorezonans jest to specjalistycznym urządzenie diagnostyczno – terapeutycznym, stosowanym w medycynie niekonwencjonalnej. Jego domeną jest terapia alergii. Opiera się na zasadzie istnienia częstotliwości elektromagnetycznych, które są wykorzystywane zarówno w teście alergicznym jak i w odczulaniu. Technologia biorezonansowa powstała w Niemczech w latach 70-tych XX wieku i jest do dziś najlepiej rozwijaną i najbardziej skuteczną metodą alternatywnego leczenia alergii.

 

Co można odczulić za pomocą biorezonansu?

Lista alergenów, które możemy odczulić, jest bardzo długa i zawiera praktycznie wszystkie czynniki pokarmowe i wziewne a dodatkowo obejmuje alergeny kontaktowe, sierści zwierząt, nikiel, chemikalia typu proszki do prania oraz dodatki spożywcze. Poniżej wymieniamy najczęściej odczulane alergeny:

 • kurz
 • pleśnie
 • pyłkl drzew
 • pyłki traw
 • pyłki chwastów
 • sierść kota
 • sierść psa
 • pierze 
 • nikiel
 • alergeny pokarmowe (jajka kurze, mleko, kakao)

 

Odczulanie biorezonansem pomaga w takich dolegliwościach jak:

 • katar sienny
 • alergiczne zapalenie spojówek
 • alergia kontaktowa
 • astma oskrzelowa
 • atopowe zapalenie skóry
 • egzemy
 • łuszczyca
 • przewlekły katar
 • zapalenie zatok alergiczne
 • przewlekły kaszel o podłożu alergicznym
 • świad skóry
 • świąd oczu
 • dolegliwości żołądkowo-jelitowe o podłożu alergicznym

  

Na czym polega odczulanie alergii metodą biorezonansu MORA?

Odczulanie Biorezonansem polega na “wykasowaniu” informacji o danym alergenie w organizmie pacjenta poprzez przekazanie mu zinwertowanych (odwróconych) drgań elektromagnetycznych odczulanych alergenów. Skutkuje to zniknięciem reakcji na te substancje. Następuje trwałe przywrócenie organizmowi prawidłowej reakcji immunologicznej i ustąpienie alergii. 

 Terapia schemat

 

Jak wygląda odczulanie alergii Biorezonansem?

Odczulanie przeprowadzane jest za pomocą specjalistycznego urządzenia biorezonansowego firmy MORA. Osoba poddana terapii jest do niego "podłączona" elektrodami: stopy kładzie na elektrodach stopowych, w rękach trzyma elektrody ręczne. Czasami na plecy zakładana jest specjalna mata elektormagnetyczna. Przez elektrody przekazywane są impulsy elektromagnetyczne, które wygaszają reakcję na dany alergen. Odczulanie jest calkowicie bezpieczne, nie ma skutków ubocznych i można je z powodzeniem wykonywać u dzieci, nawet tych najmniejszych. Podczas zabiegu dziecko może oglądać na telewizorze bajki, dzięki czemu terapia mija w przyjemnej atmosferze. 

 

Ilość zabiegów

Odczulanie alergenu lub grupy alergenów, takich jak pyłki czy pleśnie, zakłada pięć terapii wykonywanych raz w tygodniu. W zależności od przypadku pełna terapia, w skład której wchodzi kilka grup alergenów, może trwać od zaledwie miesiąca (np. przy sezonowej alergii na pyłki lub przy alegii na mleko czy jajko) do maksymalnie kilku miesięcy u osób z bardzo rozległymi alergiami, które reagują "na wszystko".  Dodać należy, że od 2019 roku przy odczulaniu na pyłki stosujemy jednoczesne terapie odtruwające z oprysków roślin w tym glifosatu. Daje to lepsze efekty, ponieważ to własnie opryski uwrażliwiają nas na pyłki roślin i dołączenie ich do terapii podnosi skuteczność. 

 

 

Odczulanie Biorezonansem całej grupy alergenów

Zabiegi na urządzeniu MORA pozwalają na odczulanie wielu alergenów wziewnych jednocześnie. Dotyczy to takich grup jak trawy, drzewa, krzewy, pleśnie. Znajdują się one bowiem w jednakowym pasmie częstotliwościowym. Stosuje się to także przy dodatkach spożywczych. Nie trzeba zatem odczulać każdego drzewa czy każdej trawy osobno jak to było w starszych urządzeniach. Alergeny takie jak mleko, pszenica, kurz trzeba jednak nadal odczulać osobno.

Technika odczulania "grupami" pozwala na szybsze i trwalsze uzyskanie efektów i znaczne zminimalizowanie kosztów terapii! Wyobraźmy sobie, że chcielibyśmy odczulić każdy pyłek osobo - a mamy ich w teście około 70! Ilość terapii wyniosłaby ponad 200, trwała wiele miesięcy i kosztowała ogromne pieniądze. 

Metoda biorezonansowa MORA jest stale unowocześniana i dbamy o to, aby terapie były jak najbardziej dostępne finansowo dla wszystkich ludzi oraz odznaczały się jak najlepszymi rezultatami. Każdy powinien mieć możliwość walczyć o swoje zdrowie. Odczulania są bardzo pomocne i mogą w krótkim czasie uwolnić od uciążliwej alergii.

 

Opinie na temat odczulania Biorezonansem

"U mojej córki zdiagnozowano łuszczycę skóry, miała zmiany na całym ciele, nawet we włosach. Bardzo ją to swedziało. Otrzymaliśmy od lekarza maści sterydowe, które dawały jedynie chwilową ulgę. Trafiliśmy na testy biorezonasowe i okazało się, że jest bardzo duże uczulenie na mleko, które Gosia spożywała na okrągło. Przeszliśmy odczulenia biorezonansem i problem praktycznie zniknął!!! Córka przestała się drapać, skóra się zagoiła! Ma jedynie jeszcze czerowne i suche miejsca za uszkami, ale powoli będziemy to dokańczać. Udało nam się odstawić całkowicie maści sterydowe! Jesteśmy bardzo wdzięczni za wyleczenie i każdemu polecamy biorezonans. Pozdrawiam" Aneta Żukowska, mama Gosi /Zielona Góra.

 

Nowe skuteczniejsze zabiegi odczulania Biorezonansem

Wysoką skuteczność zabiegów odczulających osiągnięto dzięki precyzyjnemu określeniu indywidualnych pasm częstotliwościowych charakterystycznych dla konkretnych grup alergenów (np. alergeny pokarmowe mają inny zakres częstotliwość niż alergeny wziewne). Terapia uwzględniająca te przedziały jest precyzyjna jak „nabój kulowy snajpera” w odróżnieniu od wcześniej stosowanej terapii, przypominającej raczej „nabój śrutowy”. Dodatkowo w terapiach MORA zastosowano wiele różnych interwałów i falową zmianę wzmocnień, kierując się regułą, że systemy biologiczne szybko męczą się przy stałej ekspozycji na bodziec o stałym natężeniu. Modyfikacje parametrów przyczyniły się do poprawy efektowności terapii, niwelacji skutków ubocznych (tzw. pierwotnego pogorszenia), oraz do trwałości efektów. Tylko urządzenia z serii MORA posiadają takie terapie. Nasz gabinet jako jedyny prowadzi takie odczulanie w Zielonej Górze!