Prowadzimy diagnostykę przyczyn bólu brzucha oraz leczenie alternatywne. W testach sprawadzmy między innymi stan funkcjonalny narządów wewnętrznych takich jak jelita, żołądek, wątroba, oraz obciążenia organizmu takimi czynnikami jak pasożyty, grzyby, alergeny pokarmowe czy bakterie. Ukierunkowane leczenie ułożone na podstawie wyników daje bardzo dobre efekty.   

     

Bóle brzucha. Dlaczego boli brzuch?

"Skurcze, ucisk, pieczenie, kłucie, tępy ból" - brzuch może boleć na różne sposoby i może mieć różne przyczyny. Ból może być na przykład wynikiem choroby wrzodowej, choroby wątroby, zapalenia jelit, zapalenia pęcherzyka żółciowego, zapalenia trzustki lub alergii pokarmowej na artykuły spożywcze. Może także wynikać z zakażenia pasożytami czy obciążenia grzybicą. Jeśli przykładowo jest uczulenie na jakiś pokarm to bez wyeliminowania tego z diety żadne leczenie nie przyniesie efektu!!  

 Brzuch kobiety która robi z dłoni serduszko

 

Diagnostyka. Co zrobić, aby znaleźć przyczyny bólu brzucha?

Jest wiele metod diagnostyki, które zawsze warto łączyć. W naszym gabinecie prowadzimy diagnostykę sprawdzonymi metodami alternatywnymi, takimi jak badanie biorezonansem, obserwacja kropli krwi oraz badanie z tęczówki oka.  

 

1. Badanie Biorezonansem MORA czyli tzw. Test Obciążeń 

Badanie za pomocą biorezonansu określi alergeny pokarmowe, pasożyty, grzyby, bakterie i wirusy. Wykazuje obciążenia metalami ciężkimi i reakcje na dodatki chemiczne. Ocenia stan narządów wewnętrznych układu pokarmowego takich jak jelito cienkie, jelito grube, wątroba, woreczek żółciowy, trzustka, śledziona, żołądek, dwunastnica, wpust żołądka. Wykrywa procesy gnilne i fermentacyjne w jelitach. Określa niedobory bakterii jelitowych z rodziny lactobakterium i bifidobakterium

 

2. Obserwacja kropli krwi

Obserwacja krwi pod mikroskopem pokaże zmiany w elementach morfotycznych krwi wskazujące na zaburzenia wchłaniania i braki substancji odżywczych, uwidoczni zmiany w osoczu wskazujące na bakterie (np. bakterie jelitowe, co świadczy o tzw. cieknącym jelicie). Krople krwi pobiera się z opuszka palca, nanosi na szkiełko i obserwuje pod mikroskopem w powiększeniu 1000-1600 razy. Obraz z mikroskopu przesyłany jest na ekran monitora, dzięki czemu osoba badana ma możliwość zobaczenia swojej krwi.  

 

3. Irydodiagnostyka z fotografią

Badanie z tęczówki oka wykaże predyspozycje genetyczne do chorób układu pokarmowego i poszczególnych narządów. Określi także zmiany nabyte świadczące o obciążeniu wątroby.  

 

Przypadek z gabinetu

Młoda kobieta zgłosiła się do nas z uciążliwym bólem brzucha, trwającym do 2 lat. Ataki były tak mocne, że zmuszały ją do rezygnacji z pracy. Odwiedziła wielu specjalistów, jednak ból brzucha ciągle powracał. Wykonaliśmy komplet naszych badań i okazało się, że kobieta jest silnie obciążona przez pasożyty! Jak tylko zaczęła stosować kuracje odrobaczającą, bóle brzucha zaczęły ustępować a w toalecie po wypróżnieniu obserwowała... wychodzące człony tasiemca! "Jestem Wam bardzo wdzięczna za pomoc. Dziękuję" - oto jej słowa przesłane drogą mailową. Pacjentka przysłała do nas całą rodzinę i znajomych i okazało się, że jej mąż i dziecko również mieli delikatne obciążenie pasożytami, co jeszcze nie powodowało dolegliwości, ale - jeśli nie zostałoby to w porę wykryte - doprowadziłoby to również do poważnych problemów zdrowotnych.

Nie każdy, kto odczuwa bóle brzucha ma od razu tasiemca! Przyczyn może być wiele. Wykrycie ich jest konieczne dla skutecznej terapii.

 

Leczenie alternatywne bólu brzucha

W leczeniu przewlekłego bólu brzucha stosujemy różne metody, które dobieramy w zależności od przypadku. Korzystamy tylko i wyłącznie z bezpiecznych i naturalnych metod terapeutycznych łącząc je ze sobą na zasadzie synergii. Do każdego przypadku podchodzimy kompleksowo skupiając się zarówno na objawach jak i przyczynie choroby.

Nasz gabinet działa w Zielonej Górze od 2010 roku. Mamy duże doświadczenie w terapii bólów brzucha. Nasze kuracje mają tylko dwie wady - zajmują więcej czasu niż zwykłe leczenie i nie są łatwe. Wymagają trzymania się odpowiedniej diety i przyjmowania określonych preparatów. Ich skuteczność jest jednak bardzo wysoka i jeśli ktoś naprawdę potrzebuje pomocy to stosując sie do naszych zaleceń może mieć pewność, że uda mu sie wyleczyć bóle brzucha.

 

Nasze terapie

  • Likwidują przewlekłe bóle brzucha działając na przyczynę choroby
  • Usuwają obciążenia pasożytami, bakteriami i grzybami
  • Regenerują układ pokarmowy, przywracają prawidłową perystaltykę jelit
  • W przypadku alergii pokarmowych prowadzimy odczulania na biorezonansie i stosujemy diety eliminacyjne.