Prowadzimy leczenie alternatywne chorób układu pokarmowego w tym takich dolegliwości jak zgaga i refluks.

Skuteczność leczenia: bardzo wysoka

 

Czym jest zgaga?

Zgaga to dolegliwość, podczas której występuje odczucie pieczenia lub bólu w przełyku lub żołądku. Charakterystyczne objawy:

  • pieczenie za mostkiem, które często promieniuje do gardła i w dół do dołka serowego
  • niekiedy pojawia się do tego ból promieniujący do szczęki, ramienia i pleców
  • podchodzenie treści z żołądka do jamy ustnej
  • niekiedy wymioty
  • poranna chrypka wynikająca z podrażnienia w nocy strun głosowych przez kwasy żołądkowe
  • suchy i/lub świszczący kaszel, wynikający z podrażnienia oskrzeli


Objawy często mogą początkowo sugerować zawał serca. Dotyczą one jednak przełyku, co nie znaczy, że można je bagatelizować. Nieleczona choroba może powodować poważne komplikacje takie jak owrzodzenie przełyku, zapalenie płuc, krwawienie z przełyku, a nawet raka przełyku!!!

 

Anatomiczne zdjęcie człowieka z zaznaczonym ukladem pokarmowym. Reszta człowieka jest na szaro. W miejscu żołądka jest czerwony sygnał (kółeczka)

 

Przewlekła zgaga

O ile sporadyczne przypadki wystąpienia zgagi po posiłku nie są niczym niebezpiecznym o tyle przewlekła zgaga jest sygnałem, że układ pokarmowy źle funkcjonuje i należy się tym zająć. W przeciwnym razie może dojść do groźnych następstw.

 

Diagnostyka przyczyn zgagi i reflusku

W naszym gabinecie podchodzimy kompleksowo do leczenia chorób przewlekłych. Opieramy się na wynikach laboratoryjnych oraz wykonujemy dodatkowo u nas badania alternatywne takie jak: test biorezonansem MORA, mikroskopowa obserwacja kropli krwi i badanie irydologiczne. Szczegółowa diagnostyka jest podstawą skutecznej terapii. Pozwala ustalić przyczyny choroby. W przypadku zgagi mogą być to na przykład alergie pokarmowe, zakażenie helicobacter pylori, zakwaszenie organizmu, przepuklina żołądkowo-przełykowa, nadmierne napięcie nerwowe, zaburzenia pracy żołądka (niedokwaszenie lub nadmierne wydzielanie kwasu). Na podstawie wyników ustalamy indywidualne leczenie oparte na metodach naturalnych i alternatywnych.