Odczulanie alergii, wspomaganie leczenia boreliozy, usuwanie obciążeń grzybiczych, usuwanie metali ciężki, regulacja pracy narządów wewnętrznych, tonizacja układu nerwowego i wiele innych.


Czym jest terapia biorezonansem?

Terapia biorezonansowa jest terapią wykonywaną za pomocą specjalnego urządzenia przekazującego impulsy elektromagnetyczne. Przypomina formę elektroterapii. Polega na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych. Dzięki nim można między innymi regenerować chore narządy, odczulać alergie, usuwać obciążenia grzybicze, wspomagać leczenie zakażeń bakteryjnych, oczyszczać organizm z metali ciężkich. Lista programów zawiera ponad 500 pozycji i dotyczy chorób przewlekłych całego organizmu.

W terapii biorezonansem wykorzystywane są dwa rodzaje sygnałów: drgania własne organizmu (tak zwane biosygnały, służące do regeneracji poszczególnych narządów) oraz drgania obciążeń zewnętrznych takich jak bakterie, pasożyty, alergeny czy metale ciężkie. Pierwsze służą do regeneracji organizmu i niwelowania stanów zapalnych a drugie do usuwania i likwidowania obciążeń.

Liderem i pionierem biorezonansu jest technologia MORA. Urządzenie MORA zostało stworzone w latach 70-tych w Niemczech a jej twórcami byli lekarz Franz Morell oraz inżynier elektryk Erich Rasche (nazwa MORA pochodzi z połączenia dwóch pierwszych liter nazwisk twórców). Obecnie mamy piątą edycje urządzenia MORA, tzw. MORA V, która jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem biorezonansowym na świecie. W naszym gabinecie pracujemy na trzech urządzeniach z serii MORA.

 

Biorezonans MORA służący do terapii

Zabiegi biorezonansem MORA

W zależności od przypadku i choroby dobierane są odpowiednie programy terapeutyczne o różnych parametrach. Mogą to być programy regenerujące narządy, odczulające alergie, oczyszczające z toksyny oraz wspomagające likwidować patogeny takie jak pasożyty czy bakterie.

Programy narządowe odczytują drgania własne organizmu i przetwarzają je w taki sposób, aby wszelkie odstępstwa od normy zostały całkowicie wyeliminowane. Wygaszają drgania patologiczne wywołane zaburzeniem pracy danego narządu. Dzięki temu uwolnione zostają swoiste dla organizmu mechanizmy regulacyjne i uaktywnione zostają procesy samozdrowienia.

Zabiegi odczulające alergie wygaszają reakcje alergiczne poprzez emitowanie sygnałów elektromagnetycznych danego alergenu w tak zwanym „lustrzanym odbiciu”. Każdy sygnał posiada bowiem kształt fali na wzór sinusoidy. W terapii odczulającej odwraca sie tą falę o 180 stopni! Częstotliwość pozostaje bez zmian a kształt sygnału zostaje zinwertowany (odwrócony). Stymulacja takim sygnałem doprowadza do wygaszenia reakcji alergicznej i uodpornienia organizmu na dany czynnik alergiczny.

Terapie oczyszczające z toksyn również wykorzystują sygnały o lustrzanym odbiciu, ale tym razem są to częstotliwości poszczególnych obciążeń toksycznych jak na przykład metali ciężkich. Pobudza to mechanizmy detoksykacyjne do pozbycia sie ich z organizmu. Wydalanie najczęściej zachodzi przez skórę wraz z potem lub przez nerki wraz z moczem. Dlatego po takiej terapii poleca się przyjmować dużą ilość wody. Terapie detoksykacyjne są bardzo polecane przy obciążeniach metalami ciężkimi, ale można oczyszczać się z każdych obciążeń, np. spalin samochodowych, dymu nikotynowego, chemii spożywczej, oprysków roślin (w tym glifosatu).

Terapie likwidujące obciążenia patogenami stosowane są w przypadku pasożytów, bakterii, wirusów i grzybów. Podczas zabiegu przekazywany jest sygnał o częstotliwości wybranego patogenu, co wspomaga usuwanie go z organizmu. Dodatkowo pobudza to układ immunologiczny i organizm nabywa odporności swoistej dla danego patogenu, dzięki czemu chroni nas przed ponownym zakażeniem

 
Schemat działania terapii biorezonansem mora

 

Lista programów zabiegowych

Lista zawiera ponad 500 różnych programów na poszczególne choroby. Poniżej wymienimy najczęściej stosowane

 • Borelioza
 • Odczulanie alergii
 • Nerwice, stres
 • Wyczerpanie psychosomatyczne
 • Zaburzenia psychosomatyczne układu pokarmowego, serca i narządu ruchu
 • Bóle reumatyczne
 • Zaburzenia trawienia
 • Zaburzenia pracy wątroby, nerek, żołądka, jelit, serca, trzustki i tarczycy
 • Migreny
 • Bóle nerwowe, neuropatie, zapalenie nerwu trójdzielnego
 • Oczyszczanie z metali ciężkich
 • Terapie na pasożyty (najczęściej glista)
 • Terapia na grzyby candida
 • Terapia na bakterie (w szczególności gronkowiec złocisty)
 • Usuwanie nałogów (papierosy, słodycze, alkohol)
 • Zaburzenia przemiany materii
 • Nadciśnienie
 • Wyczerpanie nadnerczy
 • Przewlekłe zmęczenieAlergia i borelioza

Terapie biorezonansem MORA są niezastąpione w dwóch schorzeniach - alergii i boreliozie. W przypadku alergii tylko odczulanie falami elektromagnetycznymi na poziomie komórkowym może przynieść trwała ulgę i zredukować skutecznie reakcje na dany czynnik. Z kolei przy boreliozie wykorzystanie biorezonansu pozwala na usunięcie głęboko ukrytych form bakterii, nie dających się wyleczyć przy stosowaniu samych leków i ziół.Jak wygląda terapia biorezonansem MORA?

Standardowym podłączeniem do urządzenia są elektrody stopowe i ręczne (dla małych dzieci tylko ręczne). W zależności od schorzenia można użyć dodatkowo specjalistycznych mat terapeutycznych i sondy z podczerwienią, których sygnał dociera głęboko do chorego organu np. wątroby czy nerek. Sondy służą także do terapii schorzeń skórnych, bólów mięśni, stawów i zapaleń zatok. Podczas zabiegu chory siedzi na krześle. W przypadku dzieci podczas zabiegu włączane są bajki, dzięki czemu maluchy spokojnie przechodzą przez terapie.Ilość i częstotliwość zabiegów biorezonansem MORA

W chorobach przewlekłych zalecana jest z reguły seria 10 zabiegów wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu. W poważniejszych przypadkach ilość zabiegów może wzrosnąć. Przykładowo na boreliozę wykonuje się 20-30 zabiegów (a czasami więcej).
Czas trwania terapii: 25-55 minut (w zależności od dolegliwości)Przeciwwskazania do terapii biorezonansem MORA

Terapia biorezonansem MORA jest wolna od niepożądanych działań ubocznych. W przypadku implantów i wszczepionego rozrusznika serca nie stosuje się miejscowo pewnych elektrod. Zabiegów nie przeprowadza się u kobiet ciąży.