Wrzodziejące zapalenie jelita grubego - choroba przewlekła, podczas której procesem zapalnym objęta jest błona śluzowa odbytnicy i/lub okrężnicy. Niekiedy pojawiają się w owrzodzenia. Przebiega ona pod postacią ostrych rzutów występujących co kilka tygodni lub kilka miesięcy.

 

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego, objawy

  • biegunka, czasami z domieszką krwi i śluzu
  • biegunka, która jest poprzedzona silnymi bólami
  • osłabienie i chudnięcie
  • krwawienie z jelit
  • brak apetytu
  • w późniejszym okresie mogą się pojawić zaburzenia rytmu serca
  • obrzęki
  • gorączka
  • odwodnienie


Nieleczone wrzodziejące zapalenie jelita grubego może być niebezpieczne dla zdrowia i doprowadzić do niedokrwistości spowodowanej utratą krwi, zwężenia jelita a nawet raka jelita grubego.

 

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego badania

Standardowym badaniem określającym wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest kolonoskopia. Poleca się do tego wykonać dodatkowe testy ustalające przyczyny tej choroby. O ile wizualna ocena jelita jest w stanie wykryć proces zapalny o tyle metody alternatywny pomogą ustalić, dlaczego do nich doszło. Dzięki temu leczenie można zostać wzbogacone o ukierunkowane terapie przyczynowe, które zapobiegną kolejnym nawrotom choroby.

Wśród przyczyn wrzodziejącego zapalenia jelita grubego można wyróżnić nietolerancje pokarmowe, niedoleczone infekcje wirusowe, przerost grzybów z rodziny candida, obciążenie układu pokarmowego metalami ciężkimi. Alergeny wyzwalają nieprawidłową reakcję układu odpornościowego w obrębie jelit, co może objawiać się przewlekłym stanem zapalnym. Niedoleczone wirusy, podobnie jak grzyby candida, mogą drażnić śluzówkę jelita. Z kolei metale ciężkie spożyte z pokarmem osadzają się na tkance jelita i doprowadzają do sytuacji, że organizm zaczyna niszczyć własne tkanki, aby się ich pozbyć.

W naszym gabinecie wykonujemy trzy testy pomagające nam ustalić przyczyny choroby. Są to Test Obciążeń biorezonansem MORA, mikroskopowa obserwacja kropli krwi oraz badanie irydologiczne oczu.1. Test Obciążeń Biorezonansem MORA

Jest to badanie wykonywane specjalistycznym urządzeniem polegające na odczytywaniu sygnałów elektromagnetycznych poszczególnych obciążeń z organizmu człowieka. Każdy czynnik posiada bowiem własne spektrum drgań i można go zidentyfikować określając do tego stopień obciążenia. Można przetestować alergeny pokarmowe, wirusy, grzyby candida i metale ciężkie.

 

2. Mikroskopowa obserwacja krwi

Jest to badanie polegające na obserwacji śwież pobranej kropli krwi pod mikroskopem. Pozwala zobaczyć zmiany wskazujące na nieprawidłowości krwinek czerwonych oraz obecność bakterii jelitowych, co świadczy o błędach żywieniowych i/lub tak zwanym nieszczelnym jelicie.

 

3. Badanie irydologiczne z tęczówki oka

Na tęczówce oka, zgodnie z medycyną chińską, widać genetyczne uwarunkowania do określonych chorób, w tym chorób jelit. Widoczne są także znaki nabyte świadczące o chorobach poszczególnych narządów.

 

Elektrody

 

Leczenie przyczynowe wrzodziejącego zapalenia jelita grubego

Do terapii wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, jako do choroby przewlekłej, należy podejść kompleksowo. Ważne będą zarówno działania usuwające przyczyny choroby jak także wzmocnienie układu immunologicznego, przywrócenie sprawności układowi regulacji podstawowej oraz usprawnienie mechanizmów detoksykacyjnych. Pamiętać należy o środkach regenerujących stan jelita grubego. W naszym gabinecie prowadzimy kuracje na podstawie wyników z powyższych badań, indywidualnie dobierając metod terapeutyczne. Korzystamy w tym celu z szerokiej gamy środków roślinnych i naturalnych, preparatów izopatycznych, zabiegów na biorezonansie. Ważne w tej chorobie jest także odpowiednie odżywianie.

 

1. Naturalne preparaty roślinne

Wykazują się działaniem przeciwzapalnym. Usuwają obciążenia grzybami, wirusami i bakteriami. Regenerują śluzówkę jelit, poprawiają trawienie i wchłanianie substancji odżywczych.

 

2. Dieta

Odpowiednie odżywianie jest podstawą każdej choroby układu pokarmowego w tym wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Określamy produkty dozwolone oraz szkodliwe. Ma to bardzo duże znaczenie w leczeniu choroby.3. Terapia na Biorezonansie MORA

Jest to forma elektroterapii polegająca na oddziaływaniu polem elektromagnetycznym. Jej działanie, w zależności od ustawień, regeneruje śluzówki jelit, służy do odczulania alergenów i wspomaga usuwanie patogenów.

 

Skuteczność leczenia jest bardzo wysoka. Dziewięć na dziesięć osób potwierdza wyraźną poprawę stanu jelit. Gabinet prowadzimy od 2010 roku i mamy na swoim koncie wiele sukcesów terapeutycznych.