Mówiąc o alergii zawsze myślimy o katarze i zmianach skórnych. Nikt raczej nie kojarzy jej z zapaleniem stawów, ze skurczami brzucha czy z zaburzeniem pracy serca. A jednak okazuje się, że ukryta alergia pokarmowa może powodować takie oraz inne problemy!!!

 

Alergie pokarmowe ukrytą przyczyną chorób

Dwie dłonie na białym tle. Jedna dłoń osoby dorosłej a druga maleństwa. Duża dłoń trzyma tą malutką :)O ile alergie wziewne ograniczają sie z reguły do zmian skórnych i dolegliwości układu oddechowego o tyle alergie pokarmowe wpływają na cały organizm. Głownie pojawiają sie problemy z układem pokarmowym, choroby skóry, choroby układu oddechowego podobne jak przy alergii wziewnej. Ale jak zauważono obok tych reakcji występuję często inne, których byśmy nawet nie podejrzeli, że mają związek z alergią! Poniżej prezentujemy listę tych dolegliwości i wskazujemy, jakie alergeny mogą być ich przyczyną.

 

Astma oskrzelowa - w tym przypadku należy przetestować nie tylko alergeny pokarmowe takie jak białko jajek, mleko i zboża ale także wziewne czynniki kontaktowe takie jak kurz domowy, lateks wchodzący w skład niektórych materacy oraz pierze, zwłaszcza jeśli ataki pojawiają sie w nocy lub nad ranem.


Czerwone policzki - często wskazują na alergię pokarmową, szczególnie u dzieci


Infekcje dróg moczowych - oprócz cytrusów i przypraw czynnikiem mogą być głębokie konstytucjonalne alergeny takie jak mleko krowie i pszenica. Dodatkowo warto sprawdzić, czy nie ma zakażenia grzybem candida


Moczenie nocne - często przyczyną są alergeny pokarmowe takie jak owoce cytrusowe i przyprawy


Poty - w przypadku małych dzieci, które pocą sie nadmiernie na głowie i karku, może być to pierwszy sygnał odnośnie rozwijającego sie procesu alergicznego na czynniki pokarmowe, co może z czasem mogą doprowadzić do atopowego zapalenia skóry


Pożądanie określonych produktów spożywczych - jeśli występuje wyjątkowo silne pożądanie danego produktu to zawsze jest to sygnał, że może chodzić o zamaskowaną alergię pokarmową. Wydawać by sie mogło, że organizm wie, co dla niego dobre i jeśli potrzebujemy jakieś substancji to pojawia nam sie ochota na daną rzecz. Inaczej jednak wygląda sprawa z alergią pokarmową, podczas której dochodzi do zjawiska przypominającego nałóg, gdzie pojawia sie silne pożądanie na coś, co szkodzi. Jest to widoczne zwłaszcza u dzieci.


Pokrzywka wywołana własnym potem - w takim przypadku oprócz głównych alergenów należy jeszcze sprawdzić zakażenie pasożytami, zwłaszcza owsikami!


Stany zapalne błon śluzowych - u podłoża może leżeć nietolerancja kwasów owocowych i przypraw.


Otyłość - bardzo często jest wynikiem zamaskowanej alergii na pszenicę


Zapalenie stawów - w przypadku problemów ze stawami, kiedy pojawia sie obrzęk, ból w spoczynku zwłaszcza nocą, warto nie tylko sprawdzić poziom kwasu moczanowego ale także pomyśleć o ukrytej alergii pokarmowej na zboża.


Zawroty głowy - mogą być następstwem zamaskowanych alergii na najczęściej jedzone produkty


Zaburzenia pracy serca i układu krążenia - powodem są bardzo często alergie pokarmowe na zboża, głównie pszenicę!


Zespół hiperkinetyczny - wywołać go mogą: cukier, dodatki spożywcze, mleko, mięso wieprzowe.


 

Szokujący przypadek z naszego gabinetu

Mała dziewczynka w wieku 9 lat ma od kilku lat bardzo silne bóle nóg. Rodzice jeździli z nią do wielu lekarzy, do reumatologów, do neurologów, robili badania w kierunku boreliozy podejrzewając, że może gdzieś ugryzł ją kleszcz, jednak proponowane leczenie nie dawało żadnych efektów a i wyniki pokazywały, że wszystko jest w porządku. Ktoś ostatecznie stwierdził, że pewnie dziecko stresuje sie szkołą i to dlatego cierpi na bóle bóg. Jednak mądrzy rodzice szukali dalej nie mogąc patrzeć nacierpienia córki. Trafili do naszego gabinetu i w teście na biorezonansie wyszła bardzo silna reakcja przy mleku! Rodzice powiedzieli, że córka cierpiała od urodzenia na skazę białkową objawiającą sie zmianami na skórze. Jednak była na to leczona maściami sterydowymi i po 2 latach leczenia dziecko przestało mieć zmiany skórne. Sami nie wiedzieli, że to pomogły te maści czy może wyrosła z alergii ale pozwolono i m z powrotem podawać mleko i przetwory mleczne. Jakiś czas potem zaczęły sie problemy z bólami nóg... Zaleciliśmy ponowne odstawienie nabiału pochodzenia krowiego i wykonaliśmy 4 zabiegi odczulające. Problem zniknął a dziecko przestało cierpieć. Cuda? Nie - po prostu musimy sobie zdać sprawę, że wpływ alergii pokarmowych może wywołać różne problemy.

 

Marsz alergiczny

Z powyższego opisu wartych wyjaśnienia jest kilka kwestii. Otóż jak to sie stało, że zmiany skórne zmieniły sie w bóle stawów i że w przypadku alergii nie można mówić, że sie z niej wyrasta. Zacznijmy od pierwszej kwestii. Istnieje zatem coś takiego jak "marsz alergiczny" . Nie jest to żadnej wymysł a potwierdzony klinicznie proces rozwoju alergii opisywany juz przed medycynę konwencjonalną (chociaż zjawisko to było zauważone przed 200 latami przed homeopatów :). Marsz alergiczny polega na zmianie sposobu reakcji na dany alergen! Najpierw mogą właśnie wystąpić zmiany skórne a potem, wskutek nieprawidłowego leczenie takiego jak blokowanie ich sterydami, zmiany te znikną a w zmian pojawia sie ból stawów czy astma! Obserwuje sie tysiące takich przypadków! Lecz mało kto łączy te dwie choroby ze sobą, co jest oczywistym błędem według podejścia holistycznego traktującego człowieka jako całość, a nie osobno funkcjonujące części. To medycyny konwencjonalna zajmuje sie osobno skórą, osobno układem oddechowym, a osobno stawami.

Lekarz, który w opisywanym przypadku leczył skórę wg własnej oceny i w sumie według oceny rodziców, zrobić dobrą rzecz - zlikwidował problemy skórne! Powinniśmy być za to wdzięczni, przecież pomógł na skórę. Ale nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przez to teraz mamy problemy z czymś innym. Wydaje nam sie, że to już zupełnie nowa choroba, wiec chyba musimy iść do innego lekarza, by ten podał inne leki blokujące ból. Ale co z przyczyną tych problemów? Bowiem w każdym z przypadków leczony jest jedynie objaw. Na skórę steryd, na ból nóg steryd, na astmę też steryd - a steryd jedynie wyłącza stan zapalny. Nikt nie pyta, skąd wziął sie ten stan zapalny. I czy być może przyczyna tych problemów jest wspólna. A tu sie okazuje, że jest wspólna i tą przyczyną jest ukryta alergia pokarmowa na mleko! I jedynie wyeliminowanie mleka i jego odczulanie może doprowadzić do zdrowa i pozwoli uniknąć faszerowania człowieka lekami chemicznymi.


Alergia jest chorobą, która nieleczona lub źle leczona bedzie się rozwijać, z niej sie nie wyrasta. Forma reakcji zależy od wielu rzeczy, w tym od wieku osoby chorej, od leczenia a właściwie zaleczania objawów alergii, co może wpłynąć na wygasza jednych objawów alergii i pojawienie sie innych, najczęściej głębszych i oporniejszych w leczeni. Jeśli alergia pokarmowa jest nabyta i dotyka osoby dorosłe lub nawet w podeszłym wieku to najczęściej nie dostaną one kataru czy wysypek, choć te się to zdarza, a zaczynają cierpieć na bóle stawów, zaburzenia pracy serca, zawroty głowy, infekcje dróg rodnych itd.
 

 

Podsumowanie

Jak widzimy, alergia pokarmowa może wywoływać bardzo różne dolegliwości. Nie namawiamy tu nikogo do zaprzestania leczenia wprowadzone przez lekarza ale uczulamy (może to nie najlepsze słowo "uczulamy" :) że jeśli to dotychczasowe leczenie nie przynosi takich efektów, jakie byśmy chcieli to warto zainteresować sie metodami alternatywnymi i sprawdzić na biorezoansie, czy przyczyną choroby nie jest alergia(lub też inne rzeczy, takie jak np. zakażenie grzybami czy pasożytami, co również wyjdzie na biorezonansie).

 

 

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.