Każdy, kto cierpi na alergie pokarmową, bez znaczenia, jak sie ona przejawia - czy są to zmiany na skórze, wypryski, świąd, wysypki, pokrzywka czy raczej problemy z układem pokarmowym takie jak skurcze czy bóle brzucha - odczuwa wyraźne pogorszenie objawów, kiedy sie zdenerwuje. Czyżby stres był główną przyczyną alergii?

  

Stres

Krzycząca kobieta. Trzyma się za głowę i krzyczy. Jest wściekła albo boli ją głowa. Podczas stresu do krwi trafiają bardzo duże ilości hormonów takich jak adrenalina i kortyzol. Jeśli sytuacja jest przewlekła to organizm coraz słabiej neutralizuje nadmiar tych hormonów a to w konsekwencji nasila stany zapalne i alergiczne, ponieważ podnosi sie wtedy histamina, będąca mediatorem reakcji alergicznych. Trzeba wiedzieć, że to właśnie histamina powoduje objawy, jakie odczuwa alergik - wysypki, świąd, skurcze brzucha, biegunki itd. Dlatego alergikowi daje sie leki antyhistaminowe, takie, które zbiją mu poziom histaminy przez co wygasi sie alergie. Ale jeśli żyje on w przewlekłym stresie to raczej trzeba było by sie zastanowić nad równoczesnym podawaniem czegoś na nerwy.

 

Czy stres może leżeć u podłoża alergii

Emocje mogą faktycznie być przyczyną wielu chorób, tak zwanych psychosomatycznych, jednak w przypadku alergii raczej sa jakby oliwą do ognia niż źródłem problemu. Alergia polega nadmiernej reakcji układu immunologicznego na określone czynniki, co może raczej wynikać z nadmiernej chemizacji życia, podawaniu niepotrzebnych serii antybiotyków, przerostu grzybów candida albicans, które uwrażliwiają błony śluzowe na wszelkie czynniki, co może złudnie wyglądać tak, że chory ma alergie na wszystko. Sam stres nie bedzie raczej podstawą alergii. Nie znaczy to jednak, że nie jest on problemem w leczeniu, ponieważ nasila on stany zapalne i przez to nie pozwala zagoić sie chorym tkankom. W leczeniu osób z alergią i żyjących w ciągłym stresie, należy wziąć pod uwagę kwestie emocjonalną i zająć sie także nią. Inaczej problem bedzie powracał.

 

Terapia MORA

Metodyka odczulania alergii metodą biorezonansu MORA zakłada w nowych terapiach jednoczesne oddziaływanie na organizm częstotliwościami niwelującymi reakcje alergiczne na dany czynnik oraz falami tonizującymi układ nerwowy. W tracie rozwoju metody biorezonansowej zauważono, że właśnie takie podejście terapeutyczne dawało najlepsze efekty. Dlatego miedzy innymi urządzenia z serii MORA wyposażone są w dwa moduły terapeutyczne (jakby dwa urządzenia w jednym), dzięki czemu można włączyć dwie terapie jednocześnie na dwie różne rzeczy - na odczulenie alergii i stres!

 

Nie jesteś hipochondryczką

Często przychodzą do nas osoby, które mają na przykład wysypki skórne czy bóle brzucha, które nasilają sie pod wpływem emocji. Początkowe podejrzenia, że jest to wynik alergii nikną przy stwierdzeniu, że powodem dolegliwości jest stres. Po co robić testy, po co szukać głębiej, skoro ewidentnie widać, o czym pacjent sam mówi, że po emocjach następuje pogorszenie. Czy oby na pewno nie ma takiej potrzeby? Okazuje sie, że jest! Czy zapomniano już podstawy fizjologii? Przecież stres nasila stany zapalne, jakie już istnieją w organizmie z innych powodów. W naszym gabinecie przeprowadzamy testy obejmujące zarówno alergeny, grzyby, pasożyty jak i ocenę stan układu nerwowego, by w razie potrzeby podejść do danej osoby kompleksowo, tak by odzyskała zdrowie.  

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.