Nieświeży zapach z ust jest częstą przypadłością. Każdy chciałby sie go pozbyć ale - aby to zrobić - trzeba zlikwidować przyczynę problemu a nie tylko tłumić zapach miętówkami.


Skąd mam nieświeży oddech?

Często podejrzewa się, że nieświeży oddech może być wynikiem problemów stomatologicznych, takich jak próchnica zębów czy stany zapalne dziąseł. Okazuje się jednak, że jedynie 10 procent przypadków wymaga leczenia u dentysty. Reszta ma zdrowe zęby a przyczyna nieświeżego zapachu jest zupełnie inna!

Problem leży w zanieczyszczonym układzie pokarmowym, a zwłaszcza w jelitach! Brzmi to może zadziwiająco ale to właśnie stamtąd pochodzi odczuwamy "ferment". Potwierdzeniem tego jest fakt, że zapach nasila sie przy pustym żołądku lub rano. Wówczas nic nie "zatyka" zapachu i jest on bardziej wyczuwalny. Dopiero po zjedzeniu następuje stłumienie.

W jelitach często gromadzą sie różne zanieczyszczenia, takie jak pleśnie, grzyby pasożyty, masy kałowe, które oklejają ściany jelit. Powstają tam procesy gnilne lub fermentacyjne.
Poza nieświeżym oddechem może pojawić sie także charakterystyczny biały lub żółty nalot na języku. Jest on oznaką zaburzeń układu trawiennego.

 

Skąd bierze się zanieczyszczenie jelit?

Taki "kompost" rozwija sie w nas z wielu przyczyn, wśród których najważniejszymi są:

  • zniszczenie prawidłowej flory jelit i rozwój niekorzystnych grzybów
  • spożywanie przetworzonej żywności pozbawionej enzymów trawiennych
  • jedzenie w nadmiarze mięs, których niestrawione resztki odkładają sie w jelitach

 


Co zrobić z nieświeżym oddechem?

Na początku trzeba dokładnie ustalić, co się dzieje w jelitach, po to, by móc zastosować skuteczną ukierunkowaną terapię. Polecane jest badanie metodą biorezonansu MORA, które wskaże, czy w jelitach rozrosły sie grzyby, zagnieździły pasożyty lub czy, są tam procesy gnilne. Badanie określi także, w jakim stopniu jelita są zanieczyszczone. Takie badanie wykonujemy w naszym gabinecie i na podstawie wyników prowadzimy ukierunkowane leczenie nieświeżego oddechu.