Nieświeży zapach z ust jest częstą przypadłością. Każdy chciałby sie go pozbyć ale - aby to zrobić - trzeba zlikwidować przyczynę a nie tylko tłumić zapach miętowkami.

 

Skąd mam nieświeży oddech?

Często podejrzewa się, że nieświeży oddech może być wynikiem problemów stomatologicznych, takich jak próchnica zębów czy stany zapalne dziasęł. Okazuje się jednak, że jedynie 10  procent przypadków wymaga leczenia u dentysty. Reszta ma zdrowe zęby a przyczyna nieświeżego zapachu jest zupełnie inna!

 

Problem leży w zanieczyszczonym układzie pokarmowym, a zwłaszcza w jelitach! Brzmi to może zadziwiająco ale to właśnie stamtąd pochodzi odczuwamy "ferment". Potwierdzeniem jest fakt, że zapach nasila sie na pustym żołądku lub rano. Wówczas nic nie "zatyka" zapachu i jest on bardziej wyczuwalny. Dopiero po zjedzeniu następuje stłumienie.

 

W jelitach często gromadzą sie różne zanieczyszczenia, takie jak pleśnie, grzyby pasożyty, masy kałowe, które oklejają ściany jelit, powstają procesy gnilne lub fermentacyjne. Może pojawić sie także charakterystyczny biały lub żółty nalot na języku. Jest on oznaką zaburzeń układu trawiennego.

 

Skąd bierze zanieczyszczenie jelit?

Taki "kompost" rozwija sie w nas z wielu przyczyn, wśród których najważniejszymi są:

  • nadmierne stosowanie leków chemicznych w tym antybiotyków powodujących zniszczenie prawidłowej flory jelit i rozwój niekorzystych grzybów,
  • spożywanie przetworzonej żywności pozbawionej enzymów trawiennych oraz
  • jedzenie w nadmiarze mies, których niestrawione resztki odkładają sie w jelitach.

 

Co zrobić z nieświeżym oddechem?

Na początku trzeba dokładnie ustalić, co się dzieje Twoich jelitach, po to, by móc zastosować skuteczną ukierunkowaną terapię. Polecane jest badanie metodą biorezonansu MORA (zobacz: badanie biorezonasnem), które wskaże, czy w jelitach rozrósły sie grzyby, zagnieździły pasożyty lub czy są tam procesy gnilne. Badanie określi także, w jakim stopniu jelita są zanieczyszczone. Nie musisz zatem robić żadnych kosztownych i skomplikowanych badań - wystarczy bezinwazyjny test Biorezonansem. Indywidualnie do Twojego przydku dobrana terapia oczyszczajaca z pleśni, pasożytów i/lub procesów gnilnych pozwoli skutecznie zlikwidować problem nieświeżego oddechu.

 

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.