Kobieta trzymająca sie za brzuch obiema rękami. Zdjęcie od szyi do pasa. Ból gardła, kaszel, chrypa nie zawsze muszą być wynikiem zakażenia bakteryjnego. Przyczyną może być refluks żołądkowy!!! Refluks żołądkowo-przełykowy jest to schorzenie, które objawia się podnoszeniem treści z żołądka do przełyku. Niekiedy unoszą się jedynie kwaśne "opary" żołądkowe.

Wynika to z tego, że zwieracz żołądka, który powinien być szczelnie zamknięty, ma zmniejszone napięcie i otwór pozostaje w części otwarły. Do tego może zdarzyć się, że sam żołądek jest ściśnięty i napięty na skutek codziennych stresów i w wyniku mocnego ciśnienia wyrzuca swoją treść w górę. Dolegliwości z reguły nasilają się po śnie, ponieważ głównie podczas snu, w pozycji leżącej, zwieracz żołądka ma naturalnie zmniejszone napięcie.


Gdy kwaśna treść żołądkowa lub kwaśne opary podnoszą się do przełyku, mogą uszkodzić śluzówki błony śluzowej całego układu oddechowego, która w odróżnieniu od wytrzymałej błony śluzowej żołądka, jest bardzo delikatna. Na takiej śluzówce powstaje stan zapalny i utrzymuje się tak długo, aż zniknie czynnik drażniący.

 

Dolegliwości z powodu refluksu

Na skutek opisane wyżej mechanizmu mogą powstać różne odczucia chorobowe. Najczęściej jest to zgaga. Można także odczuwać ból promieniujący do szyi. Czasem pojawiają się stany zapalne krtani lub oskrzeli i w tych miejscach powstanie stan zapalny. mamy wówczas kaszel, chrypę czy ból gardła. Są przypadki tak zwanego przewlekłego zapalenia przełyku objawiające się ciągłym bólem gardła i krtani, nasilające się przy mówieniu, jedzeniu twardszych pokarmów, jedzeniu zimnego lub ciepłego, jedzeniu mocnych smaków takich jak kwaśny czy słodki. Rodzaj dolegliwości i jego natężenie wynika z indywidualnych predyspozycji chorej osoby.

 

Diagnostyka i leczenie refluksu

Chcąc określić czy mamy do czynienia z refluksem żołądkowo-przełykowym, należy wykonać podstawowe badanie lekarskie - gastroskopię. Polecamy także skorzystać z Testu Volla i diagnostyki irydologicznej, które określą, czy zaburzenia żołądka są wywołane stresem, błędami w odżywianiu, zakażeniem pasożytami i bakteriami, co pozwoli zadziałać na przyczynę dolegliwości a nie tylko na sam skutek.

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.