Zdrowy organizm posiada zrównoważoną gospodarkę kwasowo-zasadową. Jednak codzienny stres, pośpiech i nieprawdiłowe odżywianie mogą zaburzyć tą równowagę. Dochodzi wówczas do tzw. zakwaszenia organizmu. Wówczas mogą pojawić się różne mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia problemy. 

  

Kobieta z sokiem walczy z zakwaszeniemZakwaszenie objawy

Zmęczenie, brak energii, trudności z koncentracją i pamięcią, zmniejszenie wydolności, zwiększona podatność za zakażenia. Jeśli nie zareagujemy w porę i przymkniemy oko na te sygnały to może z czasem dojść do znacznie poważniejszych problemów takich jak: alergie, bóle ciała, osteoporoza, kamica nerkowa, refluks żołądkowy, wrzody żołądka, drażliwe jelito a nawet nowotowory. 

 

Zakwaszenie w początkowym stadium można zlikwidować samemu!

Chcąc odkwasić organizm przede wszystkim przywrócić mu naturalną równowagę kwasowo-zasadową dostarczając mu odpowiednich minerałów i pierwiastków śladowych. Podczas planowania posiłków należy zatem pamiętać o odpowiedniej dawce warzyw i owoców. Należy także dostarczyć odpowiedniej ilości wody, najlepiej niegazowanej. Spożywając posiłek nie powinniśmy się spieszyć i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Ważny jest także codzienny delikatny ruch taki jak spacer czy jazda na rowerze. Nie zapominajmy również o relaksie, bowiem nadmierny, skumulowany stres sprzyja zakwaszeniu.

 

Mocne zakwaszenie tylko u specjalisty

O ile lekką formę zakwaszenia z delikatnymi objawami można likwidować samemu poprzez proste domowe sposoby o tyle przy silnym przewlekłym zakwaszeniu niezbędna jest pomoc specjalisty. Pierwszym krokiem jest określenie stanu Twoich narządów wewnętrznych odpowiedzialnych za odkwaszanie oraz wykrycie ewentualnych obciążeń toksycznych lub pasożytniczo-grzybicznych. Bardzo często za zakwaszenie odpowiedzalne są toksyny znajdujące się w naszym organizmie, pochodzące na przykład z nadużywania leków chemicznych, nawet tych przyjmowanych dawno temu, lub toksyny z dymu papierosowego czy chemii spożywczej. Innym czynnikiem są grzyby i pasożyty, które zatruwają nas swoimi wydzielinami i zaburzają równowagę kwasowo-zasadową.

 

Czynników będąych przyczyną zakwaszenia może być wiele a bez usunięcia przyczyny nie można skutecznie odkwasić organizmu. Dlatego polecane jest wykonanie specjalistycznych testów: Test Obciążeń MORA, mikroskopowe badanie żywej kropli krwi oraz irydodiagnostyka z fotografią. Pozwolą one ustalić zarówno wszystkie obciążenia powodujące zakwaszenie, jak i stan narządów wewnętrznych biorących udział w odkwaszaniu.

 

Zakwaszenie. Pomagamy w odkwaszaniu

W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie wyżej wspomniane badania. Prowadzimy także terapie odkwaszające. Jeśli zatem podjerzewasz, że Ty lub Twoja rodzina jesteście zakwaszeni, zapraszamy na diagnostykę organizmu i ewentualne terapie.    

 

 

 

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.