Zdrowy organizm posiada zrównoważoną gospodarkę kwasowo-zasadową. Jednak codzienny stres, pośpiech i nieprawdiłowe odżywianie mogą zaburzyć tą równowagę. Dochodzi wówczas do tzw. zakwaszenia organizmu. Wówczas mogą pojawić się różne mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia problemy. 

  

Kobieta z pomarańczem w dłoni, którego przykłana do oka niczym lunetę. W drugiej ręce trzyma sokZakwaszenie objawy

Zmęczenie, brak energii, trudności z koncentracją i pamięcią, zmniejszenie wydolności, zwiększona podatność za zakażenia. Jeśli nie zareagujemy w porę i przymkniemy oko na te sygnały to może z czasem dojść do znacznie poważniejszych problemów takich jak: alergie, bóle ciała, osteoporoza, kamica nerkowa, refluks żołądkowy, wrzody żołądka, drażliwe jelito a nawet nowotowory. 

 

Zakwaszenie w początkowym stadium można zlikwidować samemu!

Chcąc odkwasić organizm przede wszystkim przywrócić mu naturalną równowagę kwasowo-zasadową dostarczając mu odpowiednich minerałów i pierwiastków śladowych. Podczas planowania posiłków należy zatem pamiętać o odpowiedniej dawce warzyw i owoców. Należy także dostarczyć odpowiedniej ilości wody, najlepiej niegazowanej. Spożywając posiłek nie powinniśmy się spieszyć i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Ważny jest także codzienny delikatny ruch taki jak spacer czy jazda na rowerze. Nie zapominajmy również o relaksie, bowiem nadmierny, skumulowany stres sprzyja zakwaszeniu.

 

Mocne zakwaszenie tylko u specjalisty

O ile lekką formę zakwaszenia z delikatnymi objawami można likwidować samemu poprzez proste domowe sposoby o tyle przy silnym przewlekłym zakwaszeniu niezbędna jest pomoc specjalisty. Pierwszym krokiem jest określenie stanu Twoich narządów wewnętrznych odpowiedzialnych za odkwaszanie oraz wykrycie ewentualnych obciążeń toksycznych lub pasożytniczo-grzybicznych. Bardzo często za zakwaszenie odpowiedzalne są toksyny znajdujące się w naszym organizmie, pochodzące na przykład z nadużywania leków chemicznych, nawet tych przyjmowanych dawno temu, lub toksyny z dymu papierosowego czy chemii spożywczej. Innym czynnikiem są grzyby i pasożyty, które zatruwają nas swoimi wydzielinami i zaburzają równowagę kwasowo-zasadową.

 

Czynników będąych przyczyną zakwaszenia może być wiele a bez usunięcia przyczyny nie można skutecznie odkwasić organizmu. Dlatego polecane jest wykonanie specjalistycznych testów: Test Volla, mikroskopowa obserwacja kropli krwi oraz irydodiagnostyka z fotografią. Pozwolą one ustalić zarówno wszystkie obciążenia powodujące zakwaszenie, jak i stan narządów wewnętrznych biorących udział w odkwaszaniu.

 

Zakwaszenie. Pomagamy w odkwaszaniu

W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie wyżej wspomniane badania. Prowadzimy także terapie odkwaszające. Jeśli zatem podjerzewasz, że Ty lub Twoja rodzina jesteście zakwaszeni, zapraszamy na diagnostykę organizmu i ewentualne terapie.    

 

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.