Zdrowy organizm posiada zrównoważoną gospodarkę kwasowo-zasadową. Jednak codzienny stres, pośpiech i nieprawdiłowe odżywianie mogą zaburzyć tą równowagę. Dochodzi wówczas do tzw. zakwaszenia organizmu. Wówczas mogą pojawić się różne mniej lub bardziej szkodliwe dla zdrowia problemy. 

  

Kobieta z sokiem walczy z zakwaszeniemZakwaszenie objawy

Zmęczenie, brak energii, trudności z koncentracją i pamięcią, zmniejszenie wydolności, zwiększona podatność za zakażenia. Jeśli nie zareagujemy w porę i przymkniemy oko na te sygnały to może z czasem dojść do znacznie poważniejszych problemów takich jak: alergie, bóle ciała, osteoporoza, kamica nerkowa, refluks żołądkowy, wrzody żołądka, drażliwe jelito a nawet nowotowory. 

 

Zakwaszenie w początkowym stadium można zlikwidować samemu!

Chcąc odkwasić organizm przede wszystkim przywrócić mu naturalną równowagę kwasowo-zasadową dostarczając mu odpowiednich minerałów i pierwiastków śladowych. Podczas planowania posiłków należy zatem pamiętać o odpowiedniej dawce warzyw i owoców. Należy także dostarczyć odpowiedniej ilości wody, najlepiej niegazowanej. Spożywając posiłek nie powinniśmy się spieszyć i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Ważny jest także codzienny delikatny ruch taki jak spacer czy jazda na rowerze. Nie zapominajmy również o relaksie, bowiem nadmierny, skumulowany stres sprzyja zakwaszeniu.

 

Mocne zakwaszenie tylko u specjalisty

O ile lekką formę zakwaszenia z delikatnymi objawami można likwidować samemu poprzez proste domowe sposoby o tyle przy silnym przewlekłym zakwaszeniu niezbędna jest pomoc specjalisty. Pierwszym krokiem jest określenie stanu Twoich narządów wewnętrznych odpowiedzialnych za odkwaszanie oraz wykrycie ewentualnych obciążeń toksycznych lub pasożytniczo-grzybicznych. Bardzo często za zakwaszenie odpowiedzalne są toksyny znajdujące się w naszym organizmie, pochodzące na przykład z nadużywania leków chemicznych, nawet tych przyjmowanych dawno temu, lub toksyny z dymu papierosowego czy chemii spożywczej. Innym czynnikiem są grzyby i pasożyty, które zatruwają nas swoimi wydzielinami i zaburzają równowagę kwasowo-zasadową.

 

Czynników będąych przyczyną zakwaszenia może być wiele a bez usunięcia przyczyny nie można skutecznie odkwasić organizmu. Dlatego polecane jest wykonanie specjalistycznych testów: Test Obciążeń MORA, mikroskopowe badanie żywej kropli krwi oraz irydodiagnostyka z fotografią. Pozwolą one ustalić zarówno wszystkie obciążenia powodujące zakwaszenie, jak i stan narządów wewnętrznych biorących udział w odkwaszaniu.

 

Zakwaszenie. Pomagamy w odkwaszaniu

W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie wyżej wspomniane badania. Prowadzimy także terapie odkwaszające. Jeśli zatem podjerzewasz, że Ty lub Twoja rodzina jesteście zakwaszeni, zapraszamy na diagnostykę organizmu i ewentualne terapie.    

 

 

 

 

Promocja ważna do 31 sierpnia  2018 r. 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.