Zdrowy organizm posiada zrównoważoną gospodarkę kwasowo-zasadową. Jednak codzienny stres, pośpiech i nieprawidłowe odżywianie mogą zaburzyć tą równowagę. Dochodzi wówczas do tzw. zakwaszenia.


Zakwaszenie objawy

Zmęczenie, brak energii, trudności z koncentracją i pamięcią, zmniejszenie wydolności, zwiększona podatność za zakażenia. Jeśli nie zareagujemy w porę i przymkniemy oko na te sygnały to może z czasem dojść do znacznie poważniejszych problemów takich jak: alergie, bóle ciała, osteoporoza, kamica nerkowa, refluks żołądkowy, wrzody żołądka, drażliwe jelito.


Zakwaszenie w początkowym stadium można zlikwidować samemu!

Chcąc odkwasić organizm należy przede wszystkim dostarczyć mu odpowiednich minerałów i pierwiastków śladowych. Podczas planowania posiłków należy zatem pamiętać o odpowiedniej dawce warzyw i owoców. Należy także dostarczyć odpowiedniej ilości wody, najlepiej niegazowanej. Spożywając posiłek nie powinniśmy się spieszyć i dokładnie przeżuwać każdy kęs. Ważny jest także codzienny delikatny ruch taki jak spacer czy jazda na rowerze. Nie zapominajmy również o relaksie, bowiem nadmierny, skumulowany stres sprzyja zakwaszeniu.


Mocne zakwaszenie leczymy u specjalisty

O ile lekką formę zakwaszenia z delikatnymi objawami można likwidować samemu poprzez proste domowe sposoby o tyle przy silnym przewlekłym zakwaszeniu niezbędna jest pomoc specjalisty. Pierwszym krokiem jest określenie stanu narządów wewnętrznych odpowiedzialnych za odkwaszanie oraz wykrycie ewentualnych obciążeń toksycznych lub pasożytniczo-grzybicznych. Bardzo często za zakwaszenie odpowiedzialne są toksyny znajdujące się w naszym organizmie, pochodzące na przykład z dymu papierosowego czy chemii spożywczej.

Czynników będących przyczyną zakwaszenia może być wiele a bez usunięcia przyczyny nie można skutecznie odkwasić organizmu. Dlatego polecane jest wykonanie specjalistycznych testów: Test Biorezonansem MORA, mikroskopowa obserwacja kropli krwi oraz irydodiagnostyka. Pozwolą one ustalić zarówno wszystkie obciążenia powodujące zakwaszenie, jak i określić stan narządów wewnętrznych, biorących udział w odkwaszaniu.Zakwaszenie. Pomagamy w odkwaszaniu

W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie powyższe badania. Prowadzimy także terapie odkwaszające.