Glista ludzka to bardzo często występujący pasożyt. Szacuje się, że prawie 70% ludzi jest zakażonych glistami. Oprócz glisty ludzkiej są także inne rodzaje glist jak na przykład glista psia czy kocia.
Glista. Objawy
Jakie są objawy zakażenia się glistą ludzką?
- bóle brzucha
- problemy z trawieniem
- uczucie mdłości
- wymioty
- problemy skórne np. pokrzywka, łuszczyca
- zaczerwienienia skóry w zgięciach rąk i nóg
- świąd skóry
- rozwolnienia lub zaparcia
- migreny
- zwiększona drażliwość
- obrzęki np. twarzy
- stan podgorcząkowy
- przewlekły kaszel
- alergie różnego rodzaju
- duszności
- problemy astmatyczne
- nieregularne bicie serca
Glista ludzka. Droga zarażenia?
Zarażenie glistą ludzką odbywa się poprzez połknięcie jaj pasożyta, które znajdują się w glebie lub wodzie. Najczęściej jednak do zakażenia dochodzi poprzez kontakt z zakażoną osobą, która nie zadbała dostatecznie o higienę rąk podczas wizyty w wc. Małe dzieci niezwykle często zarażają się w skupiskach rówieśników takich jak przedszkola. Każdy jest narażony na zakażnie larwami glisty poprzez dotknięcie publicznej klamki, wózka w hipermarkecie czy uchwytów w autobusie a następnie nieumyślne dotkniecie ręką ust. Warto dopisać, że glista ludzka jest jednym z najczęściej występujących pasożytów.
Badanie na glistę ludzką
W celu diagnostyki zakażenia glistą najlepiej wykonać badanie na pasożyty metodą Biorezonansu MORA. Jest to obecnie jedna z najbardziej wiarygodnych metod, pozwalających na wykrycie glist. Można je wykonać w naszym gabinecie. Dodatkowo prowadziy skuteczne oczyszczanie z pasożytów metodami naturalnymi.