Temat pasożytów przewija się bardzo często. Ludzie mają już świadomość, że pasożyty są realnym zagrożeniem i są odpowiedzialne za wiele naszych dolegliwości. Dużo osób, z braku fachowej pomocy, stara się oczyszczać z pasożytów na własną ręką. Ile powinna trwać kuracja przeciwko pasożytom, aby była skuteczna? To jest jeden z największych dylematów, przed którymi stają ludzie, szukając samodzielnie pomocy w Internecie.
Zioła na pasożyty w aptekach
Na rynku mamy obecnie bardzo dużo przeróżnych preparatów naturalnych, przeznaczonych do oczyszczania z pasożytów. Są wśród nich znane od wielu lat wyciągi ziołowe klasztorników jak i stosunkowo nowe preparaty, jakie powstały wskutek rozgłosu o pasożytach. Nie będziemy tu omawiać jakości tych preparatów, ponieważ nie jest to tematem niniejszego artykułu, ale istotnym czynnikiem okazuje się czas kuracji, który jest różny u różnych producentów. To wprowadza dezorientację wśród chorych, ponieważ nie wiedzą, czy wystarczy pobrać krople przez 7 dni czy łykać tabletki przez miesiąc albo i dłużej. Najczęściej chorzy wybierają rozwiązanie stosowania kropli przez 7-10 dni, robią przerwę i ponownie używają kropli przez 7-10 dni. Czy jest to skuteczne?
Czy kuracja 7 dniowa na pasożyty jest skuteczna?
Odpowiedź, jak zwykle nie jest jednoznaczna, ponieważ długość terapii jest uzależniona od tego, w jakim stopniu jesteśmy zakażeniu pasożytami!!! To niezwykle ważne, ponieważ jedynie na podstawie tego można precyzyjnie określić, jakiej dawki są nam potrzebne. Kuracja 7-dniowa jest skuteczna jedynie w przypadku profilaktyki lub niewielkiego zakażenia owsikami, jednak w obliczu większego zakażenia lub zakażenia takimi pasożytami jak tasiemiec, przywry czy glisty, okazuje się być za słaba. Można powtórzyć cykl 7-10 dniowy kilka razy, co daje już lepszy efekt. Jednak dobra kuracja powinna trwać... 2-3 miesiące!
W literaturze medycyny naturalnej czytamy, że leczenie lamblii to okres siedmiu miesięcy. Ewa Górnicka podaje sposób, by przez pierwszy tydzień każdego z siedmiu kolejnych miesięcy ssać znany środek na gardło, chlorchinaldin, ponieważ ma on również działanie likwidujące lamblie. Z kolei N. Siemionowa w swojej książce "Szkoła życia" opisuje przypadki leczenia zakażeń pasożytami, trwające kilka miesięcy a nawet lat! To są oczywiście bardzo ekstremalne przypadki, zwłaszcza te, gdzie leczenie trwa lata, jednak pokazuje to, że zakażenia pasożytami nie da pozbyć się w tydzień.
Oczyszczanie z pasożytów przeciętnego człowieka, obciążonego w średnim stopniu robakami, musi zająć przynajmniej 2 miesiące. W naszej praktyce w gabinecie stosujemy schemat leczenia przez 2,5 miesiąca, po czym wykonujemy badanie kontrolne, by określić, czy nadal są pasożyty, czy już nie. W większości przypadków po tym okresie nie ma śladu pasożytów, chociaż zdarzały się przypadki, kiedy kuracja musiała być nadal kontynuowana!
Przypadek dziewczynki z objawami anemii, która miała pasożyty
Trafiła do nas 9 letnia dziewczynka, chudziutka, oczy podkrążone, wyglądająca na 4-5 lat. Rodzice jeździli z nią do wielu gabinetów, miała zrobione przeróżne badania (w tym także na pasożyty), które nic nie pokazały. Ostatecznie stwierdzono, że ma prawdopodobnie wrodzone problemy z przyswajaniem pokarmu (a przez to anemie). Zalecono podawanie żelaza w formie syntetycznej. Wygląd i objawy dziewczynki wyraźnie sugerowały zakażenie pasożytami, jednak żadne leczenie na pasożyty nie zostało wprowadzone, ponieważ wykluczono to za pomocą standardowych badań i więcej do tematu nie wracano. Rodzice jednak chcieli potwierdzenia i trafili do nas na badanie na pasożyty. Poziom obciążenia pasożytami w naszym teście był tak wysoki, że brakowało skali! Rodzice od razu wykupili dobrane preparaty i przystąpili do odrobaczania. To, co się działo w czasie tej kuracji, przeraziło całą rodzinę dziecka. Z dziewczynki, już po dwóch tygodniach podawania preparatów, zaczęły wychodzić robaki! Wydalała je podczas wypróżniania w toalecie a kilka razy wymiotowała larwami! Całe szczęście psychika dziecka nie ucierpiała a wręcz polepszała się z dnia na dzień!!! Czuła się lepiej, miała więcej sił, zaczęła jeść i przybierać na wadze. Po trzech miesiącach kuracji czuła się o niebo lepiej i wyglądała już jak 7 letnia dziewczynka. Jednak urządzenie nadal pokazywało obciążenie pasożytnicze, więc przystąpiliśmy do dalszej kuracji. Rodzice zgłaszali, że dziecko nadal wydala jakieś jajeczka i białe kulki, jednak czuje się doskonale i wszystkie problemy zdrowotne... zniknęły! Ostatecznie całe oczyszczanie trawo ponad 8 miesięcy!
To był jeden z najbardziej długotrwałych w leczeniu przypadków zakażenia pasożytami, jaki prowadziliśmy. Podobnych mu było kilka, jednak w większości przypadków czas kuracji wynosi około 2,5 miesiąca.