Bardzo często ludzie szukają pomocy w Internecie. Z jednej strony jest to źródło ogromnej wiedzy i faktycznie można uzyskać tam rzetelne informacje ale z drugiej zdarza sie, że rady zaproponowane przez internautów mogą doprowadzić do dużego nieszczęścia.

Niedawno mielimy pacjentkę w siódmym miesiącu ciąży, która dostała zgagi i refluksu (czyli podnoszenia sie treści żołądkowej do przełyku i gardła). Napisała więc na grupie "fejsbukowej", co ma wziąć na zgagę i refluks i od razu posypał sie grad porad. Radzono, by piła gorzkie zioła, by wzięła krople, piła sodę ale najwięcej osób pisało to, co radzi J. Zięba, czyli aby na zgagę pić ocet jabłkowy. I pani zdecydowała sie na ten ocet. Niestety nie była to trafiona dla niej rada.. Ocet jabłkowy jest co prawda skuteczną metodą ale wtedy, kiedy mamy do czynienia z niedokwasnościa soków żołądka i osłabieniem mięśniówki zwieracza żołądka. Tu jednak była zupełnie inna przyczyna. Nikt nie pomyślał, że kobieta w siódmym ciąży ma zwyczajnie ucisk płodu na żołądek, co spowodowało u niej sytuacje, że żołądek został ściśnięty i mechanicznie wszystko było wypychane do góry!!!!!!!!!! W tym także ocet jabłkowy!!! A jako, że ocet jest bardzo kwaśny to cały ten kwas cofał sie pani do gardła. Pani po kilku dniach trafiła do szpitala ze spalonym przełykiem i gardłem - nie mogła nawet mówić! Chciano jej dać tam leki chemiczne ale wtedy pani przyszła do nas. Zaproponowaliśmy jej środki naturalne gojące śluzówkę gardła oraz leki homeopatyczne rozkurczowe, aby nie było takich ucisków w brzuchu. Za nasza namową pani poszła także do lekarki, która pokazała jej jak ma sie układać, aby zmniejszyć ucisk dziecka na żołądek.

 

Mam raka, co mam wziąć?

Ważnym przykładem, gdzie radzimy zachować dużą ostrożność są zapytania na facebooku "mam raka, co mam wziąć" lub ktoś z rodziny ma raka i pytanie " co mu podać". Jest to bardzo niebezpieczne, jeśli ktoś chce sie tak faktycznie leczyć. Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób jest zdesperowanych i nie wie co robić w obliczu choroby nowotworowej, zwłaszcza, że coraz głośniej mówi sie o nieskuteczności metod konwencjonalnych. Z kolei specjaliści od medycyny naturalnej znani z mediów są albo nie do osiągnięcia (jak Zięba) lub kolejki do nich są na kilka miesięcy do przodu (jak dr Czerniak). I jest zrozumiałe, że Internet pozostaje ostatnią deską ratunku. Jednak mieliśmy niejedną osobę, która opowiadała nam, jak ktoś z rodziny starał sie tak leczyć według porad z Internetu i niestety... nie przeżył.


Z nowotworami nie jest to taka prosta sprawa, bowiem wszystko zależy, jaki to rak, gdzie sie umiejscowił, jakie są obciążenia organizmu, które mogły doprowadzić do jego rozwoju, w jakim jest stadium, jaki jest stan danej osoby itd itd. Tych czynników, aby dobrze dobrać leczenie, jest na prawdę dużo i trzeba do nich precyzyjnie dobrać leczenie. Uniwersalny schemat terapii za pomocą metod naturalnych może nie dać dobrego efektu, nawet jeśli jest w nim zawarte dożylne wstrzykiwanie witaminy C. Bywaj przypadki, że nowotwór jest tak rozrośnięty, że tylko operacja może pomóc, bo własnymi siłami organizm nie jest w stanie go zwalczyć. Mieliśmy pacjenta, która miał ogromny guz żołądka i nie zgodził sie na operacje uznaną przez lekarzy za wyjątkowo pilną - zafascynowany Jerzym Ziębą próbował leczyć się propagowanymi przez niego metodami, stosował wlewy z dużymi dawkami witaminy C, przyjmował cały worek suplementów, kupował jedzenie z gospodarstwa. Niby wszystko super i powinno być dobrze. Jednak po 3 miesiącach zmarł... Jego organizm nie dał rady pokonać raka. Gdyby wyciął guz, zdecydował sie nawet na radio czy chemioterapie a potem oczyszczał i wzmacniał organizm to pewnie by żył. Z góry podkreślamy, że nie jesteśmy zwolennikami takich metod jak operacja chemioterapia i radioterapia ale w niektórych przypadkach po prostu juz nie innej opcji. Dla przykładu w mojej rodzinie jest osoba, która miała resekcje (wycięcie) prawie całego żołądka z uwagi na nowotwór złośliwy, przeszła chemie i naświetlania po czym zaczęła się oczyszczać i wzmacniać organizm i.. żyje do dziś (a operacja miła miejsca kilkanaście lat temu!). Przypadki są zatem różne i trzeba podjeść do nich indywidualnie i z bardzo wielką wiedzą i doświadczeniem!


Nie twierdzę tu, że metody propagowane przez Jerzego Ziębę nie działają. Działają! I wielu ludziom uratowały życie - ale chcemy podkreślić, że przy leczeniu raka trzeba to robić z głową i wiedzieć co sie robi i czy w danym przypadku te metody będą pasować lub czy może będzie potrzebne cos innego. Leczenie raka jest bowiem rzeczą bardzo trudną i tak jak akapit wyżej - trzeba do tego podejść bardzo indywidualnie i dużą wiedzą i doświadczeniem.


My niestety nie zajmujemy sie leczeniem nowotworów - wspomagamy jedynie ludzi po operacjach nowotworów. Ale dzielimy sie z Państwem informacjami i z całego serca radzimy, aby UWAŻAĆ na rady z Internetu - lepiej sprawdzić je kilku źródłach! Pójść do kilku specjalistów od medycyny naturalnej, pójść do lekarza (nawet by poznać jego zdanie), zobaczyć co piszą w internecie a nawet kupić kilka dobrych książek i samemu zdobyć choć trochę wiedzy. Niestety walka z rakiem to walka o życie, gdzie nie ma miejsca na błędy. Stąd - uważajcie!

 

Inne porady

Inaczej ma sie sprawa, jeśli chodzi o mniej poważne problemy typu przeziębienie, katar, wysypki czy bóle brzucha. Tu jak dojdzie do pomyłki to raczej nikt nie umrze. Ewentualnie na skutek nieskutecznego leczenia przeziębienia możemy być zmuszeni do wzięcia antybiotyku, bo nabawimy sie zapalenia oskrzeli lub płuc. Choć wiadomo, że lepiej, aby to działało!
Jeśli ktoś nie wie, co ma robić i nie wie gdzie szukać bo dookoła jest nadmiar informacji to jest możliwość, aby do nas napisać. W wielu problemach możemy pomóc poprzez korespondencje. Jeśli sprawa jest poważniejsza to warto przyjść do nas na wizytę ale jeśli ktoś jest z daleka to możemy podpowiedzieć, jakie ewentualnie badania zrobić i jakiej pomocy szukać. Zdajemy sobie sprawę, że w gąszczu ogłoszeń ciężko cokolwiek wybrać, zwłaszcza, iż w większości przypadków i tak okazuje się, że ta oferta wcale nie jest taka, jaka mogłaby sie wydawać z treści ogłoszenia.

 

Podsumowanie

Na koniec kilka słów o osobach opowiadających na You tubie, o tym że wyleczyły sie z różnych rzeczy jak na przykład z boreliozy. Negują przy tym różne inne metody by na koniec zaproponować suplementy, jaki sie wyleczyli... Często są to dość drogie specyfiki i jak sie okazuje, osoby te czerpią zyski ze sprzedaży. Ostatnio trafiliśmy na prezentacje pana, który oczerniał leczenie biorezonansem boreliozy i twierdził, że znacznie lepsze są jego preparaty. Przekonywał, że był na biorezonansie i nic mu to nie dało. I to jest bardzo ciekawe, ponieważ my zajmujemy sie leczeniem boreliozy od 10 lat właśnie za pomocą biorezonansu i środków roślinnych i wiemy, że jest to skuteczne. Trzeba wiedzieć, ze biorezonans ma działania strikte antybakteryjnego - on ma zupełnie inne zdanie, a mianowicie wytwarza pole powodujące, że krętki borrelii wychodzą z głęboko ukrytych miejsc, do których nie dochodzą żadne preparaty lecznicze (ani antybiotyki, ani środki naturalne). Dopiero po "wyciagnieciu" bakterii z ukrycuia je skutecznie zniszczyć preparatami antybakteryjnymi. Jeśli sie tego nie zrobi to wytruwa sie jedynie krętki aktywne, następuje poprawa stanu zdrowia, po czym kretki znajdujące sie w ukryciu zaczynają sie namnażać i atakować ponownie. Stąd terapie na biorezonansie są kluczowe w leczeniu boreliozy i stanową bardzo ważny element większej kuracji.


Dlatego warto zachować dystans do tego, co sie słyszy na You Tubie. Jedynie z czystym sumieniem możemy polecić rady Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego - do nich można mieć pełne zaufanie. Trzeba tylko dokładnie zwracać uwagę na to, co oni mówią - np. w kwestii picia octu jabłkowego Zięba zawsze powtarza, że to nie jest metoda dla wszystkich - a mimo to ludzie doradzają innym na facebooku, aby pic ocet na każdy rodzaj zgagi i u każdego. Na takie rady lepiej uważać.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.