Prowadzimy gabinet od 2010 roku i jednym z głównych „narzędzi” terapeutycznych, jakimi się posługujemy, są preparaty naturalne i suplementy diety. Od ich jakości zależy efekt naszej pracy stąd przez lata testowaliśmy na sobie i najbliższych, jakie firmy mają dobre i skuteczne produkty.


Nie wszystkie działają

Jak w każdej dziedzinie życia tak samo i tutaj, niektóre rzeczy są dobre a inne zwyczajnie słabe. Niestety producenci czegoś, co ma służyć zdrowiu, potrafią wypuścić produkty, które wcale temu zdrowiu nie służą. Zdarzają się nawet i takie, które wręcz szkodzą, np. chlorella zanieczyszczona metalami ciężkimi!! Trzeba zatem wiedzieć, co wybrać spośród całej oferty, jaka jest dostępna w sklepach i Internecie.


W naszym gabinecie polecamy kilka firm, które przekonały nas jakością swoich produktów i ich działaniem. Są to: Formeds, Yango, Aliness, Kenay AG i Holistic. Z nich korzystamy najczęściej. Zdarza się, że pojawi się jakiś preparat z innych firm, ale jeśli tak się stanie to on także jest przez nas sprawdzony i wiemy, że działa. Przykładowo olej z rokitnika zgorzeleckiej firmy Dobry Aptekarz, mało znanej firmy, jest wręcz doskonały. Podobnie liofilizat z buraka i aronii zielonogórskiej firmy Guardian bije na głowę wszystkie inne dostępne na rynku produkty i doskonale sprawdza się w wielu problemach od wzmocnienia organizm, anemii po wspomaganie walki z rakiem i regeneracje organizmu po chemioterapii.


Z podanych wyżej firm też mamy wybrane poszczególne preparaty, ponieważ jedne są lepsze z jednej firmy a inne z drugiej, mimo że jest to ten sam składnik. Owe firmy bardzo dbają o pochodzenie surowców i ich jakość, ale niewielkie różnice i tak występują. Choć na tle całej gamy leków naturalnych to te wykazują się wyraźnym pozytywnym działaniem.

 

Skład kapsułki

Zwracamy uwagę na to, aby kapsułki użyte w preparatach były dobrej jakości. Ważne by były wegetariańskie, ekologiczne i pozbawione alergenów typu laktoza. Unikamy także dodatków typu stearynian magnezu. Wiele suplementów zagranicznych nie zwraca na to uwagę. Dwie duże amerykańskie firmy, bardzo znane w Polsce, często mają w składzie kapsułki niektóre wyżej wymienione dodatki. Mieliśmy u siebie osoby, co wręcz źle reagowały na takie kapsułki i stad wiemy, ja kto ważne. Najlepiej dla nas, aby preparaty, które można spożyć bezpośrednio, wysypywać z kapsułek, ale nie każdemu chce się to robić. Stad jak już ma łykać kapsułkę to chcemy, aby była ona jak najbardziej bezpieczna.

 

Test preparatu Triphala różnych firm

Niedawno robiliśmy test preparatu o nazwie Triphala. Jest to ajurwedyjski środek na problemu układu pokarmowego, złożony z trzech owoców. Mieliśmy siedem różnych preparatów, w różnej postaci, proszki, kapsułki, i jedną herbatkę do zaparzania. Sprawdzaliśmy ich zapach, kolor proszku (wysypując proszek z kapsułek), smak proszku oraz działanie danego preparatu. Jedne były brązowe, inne żółtawe. Smak wielu z nich był kwaśny, jednej nieco słony, drugiej gorzkawy a jedna smakowała jak delikatny kompocik. Zapach w większości był podobny z wyjątkiem ziół do zaparzania, które wręcz śmierdziały. Najbardziej zaskoczył nas, i to niestety negatywnie, amerykański produkt, ponieważ po rozpuszczeniu na górze wody widoczny był biały nalot. Wyglądało to jak farba, choć prawdopodobnie był to dodatek wapnia lub/i magnezu. Nie było to jednak podane w składzie na opakowaniu!! U drugiego amerykańskiego producenta Triphali, której nie mieliśmy okazji testować, widniały w składzie właśnie powyższe minerały, stad wywnioskowaliśmy że i tu zostały dodane. Jeśli chodzi o działanie to najlepiej sprawiły się polskie i niemieckie preparaty oraz… śmierdząca herbatka!!! Początkowo myśleliśmy, że jest zwyczajnie zepsuta ale zarówno w smaku była najlepsza jak i wykazała się bardzo dobrym działaniem łagodzącym bóle brzucha i uciążliwe biegunki. Niektóre triphale działały jedynie delikatnie niewiele pomagając a po jednej brzuch bolał wręcz bardziej niż przed jej wzięciem. W smaku była ona najbardziej kwaśna! Także na podstawie tego doświadczenia wiemy, że preparat preparatowi nie jest równy mimo, że dotyczy tego samego leku!!!!

 

Forma składnika

Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Na formę składników!! W przypadku produktów wytworzonych z roślin trzeba patrzeć, jaką formę ma surowiec zwarty w preparacie. Otóż może to być susz albo ekstrakt. A jest miedzy nimi duża różnica w działaniu. Susz to po prostu zmielony korzeń lub inna cześć rośliny odznaczająca się działaniem terapeutycznym. Z kolei ekstrakt to sproszkowany wyciąg z tego korzenia, który ma znacznie silniejsze właściwości! Mieliśmy kiedyś przypadek, że poleciliśmy pani preparat na nerwy o nazwie Ashwagandha z firmy Aliness. Stosowała go przez ponad miesiąc i bardzo dobrze się czuła. Poszła do zielarnii i sprzedawczyni dała jej inną Ashwagandhe ponieważ nie miała tej, co my poleciliśmy. Dodała jednak, że ta jej Ashwagandha jest znacznie lepsza, bo ma większa gramaturę a do tego jest w promocji. Faktycznie kapsułka była nieco większa niż w preparacie firmy Aliness i mogło to złudnie wskazywać, że leku będzie więcej to i działanie lepsze. Ale nasza pacjentka zaczęła znów czuć się źle. Uznała, że po prostu preparat przestał na nią działać i tak przedstawiła nam to na kontroli. Okazało się, że w składzie sprzedanego jej preparatu w zielarnii jest jedynie susz z Ashwagandhy działający znacznie słabiej niż ekstrakt zawarty w produkcie Alinessa. I nawet ta nieco większa gramatura kapsułki nie była w stanie za wiele pomóc, ponieważ ekstrakt jest ponad dziesięciokrotnie mocniejszy. Po zastopowaniu odpowiedniego preparatu pani znów poczuła się lepiej. I tak to właśnie wygląda.


Wracając do form składników zwartych w preparacie to opiszemy jeszcze kilka słów na temat preparatów mineralnych. Weźmy przykładowo magnez, którego firma ma ogromne znaczenie dla przyswajalności przez organizm. Odmiany takie jak węglan będą wchłaniać się znacznie gorzej niż odmiany tak zwane „owocowe” typu jabłczan czy cytrynian. Z kolei o formach tlenowych (tlenek magnezu) czytaliśmy niepokojące raporty, że jako iż tlenek bardzo szybko przechodzi do krwi absorbując wszystko co jest dookoła to jeśli w jelitach znajdują się toksyny (a często tak jest i bywa nawet w zalegają tam metale ciężkie) to wszystko przedostanie się do krwioobiegu. I spożywając taki magnez faktycznie dostarczymy go w dużej ilości ale przy okazji wrzucimy w siebie spora ilość toksyn!! Zatem najlepiej stosować właśnie cytryniany czy jabłczany jeśli chodzi o magnez. I tak samo jest z innymi składnikami. W naszym gabinecie prowadzimy testy wskazujące na zapotrzebowanie na dany składnik i często pokazuje się, że ludziom brakuje magnezu. Słyszymy wtedy od nich „przecież ja biorę magnez regularnie”. Wtedy sprawdzamy skład tego preparatu, jaki jest stosowany i okazuje się najczęściej, ze są w nim właśnie formy słabo wchłaniane… Najczęściej taki magnez polecił im albo lekarz albo pani w aptece. Niestety…

 

Sposób przygotowania

Niektóre preparaty mogą mieć dobrą jakość ale sposób ich przyrządzenia może okazać się niewystarczający, by wywołać działanie terapeutyczne. Mowa tu o ziołach suszonych do zrobienia herbatki, które trzeba parzyć. Otóż okazuje się, że wiele ziół do tak zwanego parzenia trzeba gotować a nie tylko parzyć. Sławny czystek, preparat na borelioze, często jest przez chorych parzony niczym herbatka a okazuje się, że aby działał to trzeba go gotować na małym ogniu pod przykryciem co najmniej 15 minut. A tego na opakowaniu nie podają…

 

A chlorella?

A co z chlorella wspomnianą na początku? Czy warto ją pić skoro może być skażona metalami ciężkimi? Oczywiście że warto pić ale taka, która nie jest zanieczyszczona! Chlorella do alga morska i wchłania toksyny jak gąbka. I to samo robi ona w naszym organizmie jednocześnie oddając nam swoje składniki, w tym cenny chlorofil i witaminy z grupy B. Jeśli zatem jest pozyskiwana z brudnych wód to automatycznie skażona. I to może nam bardo zaszkodzić. Jakiś czas temu była akcja sanepidu, który wycofał kilka takich produktów właśnie z uwagi na przekroczone dawki metali ciężkich w składzie. Z kolei jeśli chlorella będzie hodowana umiejętnie to może nam bardzo pomóc i warto ją brać. I tu firmy Kenay AG czy Holistic mają wysokiej jakości czystą chlorelle, która działa rewelacyjnie.

Podsumowanie
Prosimy pamiętać, że jakość ma znaczenia. Jak wszędzie. Mimo iż kupując preparat mający za zadania pomóc nam w zdrowiu możemy wcale tej poprawy nie odczuć a nawet zaszkodzić sobie. Trzeba wiedziec, co wybierać. Taki świat. Raz jeszcze podpowiadamy, że pewnikami na rynku są firmy Kenay AG, Aliness, Yango, Formeds i Holistic. Im można ufać. Gdyby jednak ktoś nie wiedział co wybrać, a ma problemy ze zdrowiem to zapraszamy do naszego gabinetu na konsultacje – na pewno pomożemy.

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087